Groenpeil

Zeeland in Maashorst

Buurt in wijk Zeeland, gemeente Maashorst, postcodegebied 5411. 5.075 inwoners in 2.241 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.397 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,6%.

Woningen
2.241
CBS 2025
Inwoners
5.075
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 435.000
CBS 2025, gemeente € 423.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
62,1%
EP-Online, 1.397 gelabeld
Dekking energielabels
62,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zeeland
Labelverdeling Zeeland
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%5
A+++6,9%97
A++0,9%13
A+4,7%65
A31,4%438
B17,8%249
C24,8%346
D5,4%76
E3,6%50
F2,4%34
G1,7%24
Totaal gelabeld100%1.397
Ter vergelijking: gemeente Maashorst
Ter vergelijking: gemeente Maashorst
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%229
A+++4,5%724
A++2,6%426
A+4,0%651
A31,5%5.132
B19,5%3.178
C22,0%3.571
D7,2%1.168
E3,8%623
F1,8%296
G1,7%270
Totaal gelabeld100%16.268
Energielabels Zeeland vergeleken met Maashorst
LabelStavenZeelandMaashorst
A++++0,4%1,4%
A+++6,9%4,5%
A++0,9%2,6%
A+4,7%4,0%
A31,4%31,5%
B17,8%19,5%
C24,8%22,0%
D5,4%7,2%
E3,6%3,8%
F2,4%1,8%
G1,7%1,7%

Zeeland Maashorst

Deze verdeling gaat over de 62,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zeeland vergeleken met Maashorst
BouwperiodeStavenZeelandMaashorst
vóór 19454,7%3,3%
1945–196410,8%11,5%
1965–197416,8%21,2%
1975–199125,5%28,8%
1992–200517,3%14,4%
2006–201416,6%11,3%
2015 en later8,3%9,5%

Zeeland Maashorst

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 25,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zeeland vergeleken met Maashorst
WoningtypeStavenZeelandMaashorst
Vrijstaand22,3%16,7%
Twee-onder-een-kap24,9%21,6%
Hoekwoning11,7%8,5%
Tussenwoning20,5%25,5%
Appartement20,6%26,6%
Onbekend type0,0%1,1%

Zeeland Maashorst

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
756
33,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 53,3 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.536 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
30 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Zeeland

Alle buurten in Maashorst

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.