Groenpeil

Burgemeesterswijk in Maassluis

Buurt in wijk Wijk 05 Burgemeesterswijk, gemeente Maassluis, postcodegebied 3145. 2.965 inwoners in 1.259 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.024 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 74,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,8%.

Woningen
1.259
CBS 2025
Inwoners
2.965
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 362.000
CBS 2025, gemeente € 345.000
Koopwoningen
37,0%
CBS 2025
Label A of B
74,5%
EP-Online, 1.024 gelabeld
Dekking energielabels
81,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Burgemeesterswijk
Labelverdeling Burgemeesterswijk
LabelAandeelWoningen
A+++4,4%45
A++5,2%53
A+17,4%178
A42,2%432
B5,4%55
C18,8%192
D3,7%38
E0,8%8
F0,1%1
G2,1%22
Totaal gelabeld100%1.024
Ter vergelijking: gemeente Maassluis
Ter vergelijking: gemeente Maassluis
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%229
A+++11,5%1.421
A++1,7%215
A+4,0%498
A23,7%2.929
B16,1%1.990
C25,8%3.198
D6,3%785
E3,6%450
F2,5%312
G2,8%350
Totaal gelabeld100%12.377
Energielabels Burgemeesterswijk vergeleken met Maassluis
LabelStavenBurgemeesterswijkMaassluis
A++++0,0%1,9%
A+++4,4%11,5%
A++5,2%1,7%
A+17,4%4,0%
A42,2%23,7%
B5,4%16,1%
C18,8%25,8%
D3,7%6,3%
E0,8%3,6%
F0,1%2,5%
G2,1%2,8%

Burgemeesterswijk Maassluis

Deze verdeling gaat over de 81,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Burgemeesterswijk vergeleken met Maassluis
BouwperiodeStavenBurgemeesterswijkMaassluis
vóór 19450,0%6,9%
1945–19640,0%11,4%
1965–197433,6%23,7%
1975–19910,7%21,5%
1992–20050,3%7,1%
2006–201454,1%11,8%
2015 en later11,3%17,6%

Burgemeesterswijk Maassluis

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 54,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Burgemeesterswijk vergeleken met Maassluis
WoningtypeStavenBurgemeesterswijkMaassluis
Vrijstaand0,3%1,2%
Twee-onder-een-kap5,3%5,9%
Hoekwoning3,4%7,8%
Tussenwoning23,2%32,0%
Appartement67,8%53,1%

Burgemeesterswijk Maassluis

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
24,0%
CBS 2024
Installaties
228
18,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 32,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
649 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
13
26 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Burgemeesterswijk

Alle buurten in Maassluis

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.