Groenpeil

Itteren in Maastricht

Buurt in wijk Wijk 05 Buitenwijk Noordoost, gemeente Maastricht, postcodegebied 6223. 920 inwoners in 436 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 195 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 30,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,2%.

Woningen
436
CBS 2025
Inwoners
920
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 348.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
30,8%
EP-Online, 195 gelabeld
Dekking energielabels
44,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Itteren
Labelverdeling Itteren
LabelAandeelWoningen
A+++2,1%4
A++0,5%1
A16,4%32
B11,8%23
C30,3%59
D12,8%25
E12,3%24
F5,1%10
G8,7%17
Totaal gelabeld100%195
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%193
A+++2,9%1.324
A++1,5%677
A+4,2%1.933
A28,0%12.909
B17,2%7.946
C22,7%10.459
D9,9%4.570
E6,3%2.905
F3,6%1.672
G3,2%1.486
Totaal gelabeld100%46.074
Energielabels Itteren vergeleken met Maastricht
LabelStavenItterenMaastricht
A++++0,0%0,4%
A+++2,1%2,9%
A++0,5%1,5%
A+0,0%4,2%
A16,4%28,0%
B11,8%17,2%
C30,3%22,7%
D12,8%9,9%
E12,3%6,3%
F5,1%3,6%
G8,7%3,2%

Itteren Maastricht

Deze verdeling gaat over de 44,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Itteren vergeleken met Maastricht
BouwperiodeStavenItterenMaastricht
vóór 194513,8%19,6%
1945–196425,6%19,4%
1965–197442,6%14,3%
1975–199110,3%22,5%
1992–20057,2%10,0%
2006–20140,0%5,7%
2015 en later0,5%8,6%

Itteren Maastricht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 42,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Itteren vergeleken met Maastricht
WoningtypeStavenItterenMaastricht
Vrijstaand30,8%2,8%
Twee-onder-een-kap50,3%9,3%
Hoekwoning7,7%6,6%
Tussenwoning6,2%23,1%
Appartement5,1%57,6%
Onbekend type0,0%0,6%

Itteren Maastricht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
48,0%
CBS 2024
Installaties
158
36,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 23,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
625 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 05 Buitenwijk Noordoost

Alle buurten in Maastricht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.