Groenpeil

Sint Pieter in Maastricht

Buurt in wijk Wijk 01 Buitenwijk Zuidwest, gemeente Maastricht, postcodegebied 6212 en postcodegebied 6213. 135 inwoners in 63 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 33 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 18,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 54,2%.

Woningen
63
CBS 2025
Inwoners
135
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 922.000
CBS 2025, gemeente € 313.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
18,2%
EP-Online, 33 gelabeld
Dekking energielabels
52,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Sint Pieter
Labelverdeling Sint Pieter
LabelAandeelWoningen
A+++3,0%1
A++3,0%1
A6,1%2
B6,1%2
C30,3%10
D6,1%2
E15,2%5
F15,2%5
G15,2%5
Totaal gelabeld100%33
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
Ter vergelijking: gemeente Maastricht
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%193
A+++2,9%1.324
A++1,5%677
A+4,2%1.933
A28,0%12.909
B17,2%7.946
C22,7%10.459
D9,9%4.570
E6,3%2.905
F3,6%1.672
G3,2%1.486
Totaal gelabeld100%46.074
Energielabels Sint Pieter vergeleken met Maastricht
LabelStavenSint PieterMaastricht
A++++0,0%0,4%
A+++3,0%2,9%
A++3,0%1,5%
A+0,0%4,2%
A6,1%28,0%
B6,1%17,2%
C30,3%22,7%
D6,1%9,9%
E15,2%6,3%
F15,2%3,6%
G15,2%3,2%

Sint Pieter Maastricht

Deze verdeling gaat over de 52,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Sint Pieter vergeleken met Maastricht
BouwperiodeStavenSint PieterMaastricht
vóór 194548,5%19,6%
1945–196436,4%19,4%
1965–19740,0%14,3%
1975–19910,0%22,5%
1992–20053,0%10,0%
2006–20140,0%5,7%
2015 en later12,1%8,6%

Sint Pieter Maastricht

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 48,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Sint Pieter vergeleken met Maastricht
WoningtypeStavenSint PieterMaastricht
Vrijstaand39,4%2,8%
Twee-onder-een-kap39,4%9,3%
Hoekwoning6,1%6,6%
Tussenwoning9,1%23,1%
Appartement0,0%57,6%
Onbekend type6,1%0,6%

Sint Pieter Maastricht

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
12
19,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 23,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
72 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Buitenwijk Zuidwest

Alle buurten in Maastricht

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.