Groenpeil

Andijk Midden in Medemblik

Buurt in wijk Andijk, gemeente Medemblik, postcodegebied 1619. 870 inwoners in 359 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 145 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 30,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,8%.

Woningen
359
CBS 2025
Inwoners
870
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 483.000
CBS 2025, gemeente € 409.000
Koopwoningen
96,0%
CBS 2025
Label A of B
30,3%
EP-Online, 145 gelabeld
Dekking energielabels
40,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Andijk Midden
Labelverdeling Andijk Midden
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%1
A+++2,1%3
A++1,4%2
A+2,1%3
A14,5%21
B9,7%14
C22,1%32
D15,2%22
E4,1%6
F11,7%17
G16,6%24
Totaal gelabeld100%145
Ter vergelijking: gemeente Medemblik
Ter vergelijking: gemeente Medemblik
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%71
A+++3,3%385
A++3,1%364
A+4,5%521
A35,4%4.111
B17,8%2.062
C21,8%2.523
D5,4%623
E2,6%306
F2,3%270
G3,1%361
Totaal gelabeld100%11.597
Energielabels Andijk Midden vergeleken met Medemblik
LabelStavenAndijk MiddenMedemblik
A++++0,7%0,6%
A+++2,1%3,3%
A++1,4%3,1%
A+2,1%4,5%
A14,5%35,4%
B9,7%17,8%
C22,1%21,8%
D15,2%5,4%
E4,1%2,6%
F11,7%2,3%
G16,6%3,1%

Andijk Midden Medemblik

Deze verdeling gaat over de 40,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Andijk Midden vergeleken met Medemblik
BouwperiodeStavenAndijk MiddenMedemblik
vóór 194559,3%11,5%
1945–19646,9%6,7%
1965–19746,9%22,5%
1975–19919,7%23,4%
1992–20054,8%18,0%
2006–20149,0%11,3%
2015 en later3,4%6,6%

Andijk Midden Medemblik

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 59,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Andijk Midden vergeleken met Medemblik
WoningtypeStavenAndijk MiddenMedemblik
Vrijstaand77,9%25,0%
Twee-onder-een-kap12,4%20,6%
Hoekwoning3,4%10,4%
Tussenwoning2,8%25,0%
Appartement2,1%16,9%
Onbekend type1,4%2,3%

Andijk Midden Medemblik

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
140
39,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
633 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Andijk

Alle buurten in Medemblik

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.