Groenpeil

Twisk Centrum in Medemblik

Buurt in wijk Twisk, gemeente Medemblik, postcodegebied 1676. 910 inwoners in 421 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 243 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 55,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,8%.

Woningen
421
CBS 2025
Inwoners
910
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 432.000
CBS 2025, gemeente € 409.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
55,1%
EP-Online, 243 gelabeld
Dekking energielabels
57,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Twisk Centrum
Labelverdeling Twisk Centrum
LabelAandeelWoningen
A++++3,7%9
A++2,9%7
A+4,5%11
A27,2%66
B16,9%41
C25,1%61
D8,6%21
E2,1%5
F1,2%3
G7,8%19
Totaal gelabeld100%243
Ter vergelijking: gemeente Medemblik
Ter vergelijking: gemeente Medemblik
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%71
A+++3,3%385
A++3,1%364
A+4,5%521
A35,4%4.111
B17,8%2.062
C21,8%2.523
D5,4%623
E2,6%306
F2,3%270
G3,1%361
Totaal gelabeld100%11.597
Energielabels Twisk Centrum vergeleken met Medemblik
LabelStavenTwisk CentrumMedemblik
A++++3,7%0,6%
A+++0,0%3,3%
A++2,9%3,1%
A+4,5%4,5%
A27,2%35,4%
B16,9%17,8%
C25,1%21,8%
D8,6%5,4%
E2,1%2,6%
F1,2%2,3%
G7,8%3,1%

Twisk Centrum Medemblik

Deze verdeling gaat over de 57,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Twisk Centrum vergeleken met Medemblik
BouwperiodeStavenTwisk CentrumMedemblik
vóór 194521,0%11,5%
1945–19647,0%6,7%
1965–197427,2%22,5%
1975–199126,3%23,4%
1992–20053,7%18,0%
2006–20144,9%11,3%
2015 en later9,9%6,6%

Twisk Centrum Medemblik

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 27,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Twisk Centrum vergeleken met Medemblik
WoningtypeStavenTwisk CentrumMedemblik
Vrijstaand37,9%25,0%
Twee-onder-een-kap16,0%20,6%
Hoekwoning14,4%10,4%
Tussenwoning18,5%25,0%
Appartement13,2%16,9%
Onbekend type0,0%2,3%

Twisk Centrum Medemblik

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
131
31,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
457 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
6 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Twisk

Alle buurten in Medemblik

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.