Groenpeil

Zwaagdijk-West Centrum in Medemblik

Buurt in wijk Zwaagdijk-West, gemeente Medemblik, postcodegebied 1685. 445 inwoners in 170 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 104 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 64,8%.

Woningen
170
CBS 2025
Inwoners
445
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 455.000
CBS 2025, gemeente € 409.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
56,7%
EP-Online, 104 gelabeld
Dekking energielabels
61,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zwaagdijk-West Centrum
Labelverdeling Zwaagdijk-West Centrum
LabelAandeelWoningen
A+++2,9%3
A++1,0%1
A+1,9%2
A35,6%37
B15,4%16
C28,8%30
D5,8%6
E2,9%3
F1,9%2
G3,8%4
Totaal gelabeld100%104
Ter vergelijking: gemeente Medemblik
Ter vergelijking: gemeente Medemblik
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%71
A+++3,3%385
A++3,1%364
A+4,5%521
A35,4%4.111
B17,8%2.062
C21,8%2.523
D5,4%623
E2,6%306
F2,3%270
G3,1%361
Totaal gelabeld100%11.597
Energielabels Zwaagdijk-West Centrum vergeleken met Medemblik
LabelStavenZwaagdijk-West CentrumMedemblik
A++++0,0%0,6%
A+++2,9%3,3%
A++1,0%3,1%
A+1,9%4,5%
A35,6%35,4%
B15,4%17,8%
C28,8%21,8%
D5,8%5,4%
E2,9%2,6%
F1,9%2,3%
G3,8%3,1%

Zwaagdijk-West Centrum Medemblik

Deze verdeling gaat over de 61,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zwaagdijk-West Centrum vergeleken met Medemblik
BouwperiodeStavenZwaagdijk-West CentrumMedemblik
vóór 19459,6%11,5%
1945–19647,7%6,7%
1965–197433,7%22,5%
1975–199122,1%23,4%
1992–200511,5%18,0%
2006–201412,5%11,3%
2015 en later2,9%6,6%

Zwaagdijk-West Centrum Medemblik

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 33,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zwaagdijk-West Centrum vergeleken met Medemblik
WoningtypeStavenZwaagdijk-West CentrumMedemblik
Vrijstaand36,5%25,0%
Twee-onder-een-kap32,7%20,6%
Hoekwoning4,8%10,4%
Tussenwoning26,0%25,0%
Appartement0,0%16,9%
Onbekend type0,0%2,3%

Zwaagdijk-West Centrum Medemblik

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
71
41,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
295 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Zwaagdijk-West

Alle buurten in Medemblik

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.