Groenpeil

Mortiere III in Middelburg (Z.)

Buurt in wijk Mortiere, gemeente Middelburg (Z.), postcodegebied 4337. 2.235 inwoners in 692 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 500 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,3%.

Woningen
692
CBS 2025
Inwoners
2.235
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 532.000
CBS 2025, gemeente € 306.000
Koopwoningen
99,0%
CBS 2025
Label A of B
99,8%
EP-Online, 500 gelabeld
Dekking energielabels
72,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Mortiere III
Labelverdeling Mortiere III
LabelAandeelWoningen
A++++11,8%59
A+++10,8%54
A++1,8%9
A+1,4%7
A68,2%341
B5,8%29
C0,2%1
Totaal gelabeld100%500
Ter vergelijking: gemeente Middelburg (Z.)
Ter vergelijking: gemeente Middelburg (Z.)
LabelAandeelWoningen
A++++3,2%500
A+++3,5%548
A++1,6%243
A+5,7%875
A33,9%5.234
B15,4%2.377
C18,5%2.863
D7,3%1.129
E4,7%730
F3,1%476
G3,0%470
Totaal gelabeld100%15.445
Energielabels Mortiere III vergeleken met Middelburg (Z.)
LabelStavenMortiere IIIMiddelburg (Z.)
A++++11,8%3,2%
A+++10,8%3,5%
A++1,8%1,6%
A+1,4%5,7%
A68,2%33,9%
B5,8%15,4%
C0,2%18,5%
D0,0%7,3%
E0,0%4,7%
F0,0%3,1%
G0,0%3,0%

Mortiere III Middelburg (Z.)

Deze verdeling gaat over de 72,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Mortiere III vergeleken met Middelburg (Z.)
BouwperiodeStavenMortiere IIIMiddelburg (Z.)
vóór 19450,0%14,4%
1945–19640,0%12,0%
1965–19740,0%23,5%
1975–19910,0%19,9%
1992–200521,0%12,2%
2006–201456,0%10,5%
2015 en later23,0%7,5%

Mortiere III Middelburg (Z.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 56,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Mortiere III vergeleken met Middelburg (Z.)
WoningtypeStavenMortiere IIIMiddelburg (Z.)
Vrijstaand18,6%7,6%
Twee-onder-een-kap47,4%14,7%
Hoekwoning11,8%8,1%
Tussenwoning22,2%32,4%
Appartement0,0%36,7%
Onbekend type0,0%0,6%

Mortiere III Middelburg (Z.)

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
80,0%
CBS 2024
Installaties
496
71,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.541 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
25 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Mortiere

Alle buurten in Middelburg (Z.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.