Groenpeil

Nieuw Middelburg in Middelburg (Z.)

Buurt in wijk Nieuw Middelburg, gemeente Middelburg (Z.), postcodegebied 4332. 1.855 inwoners in 1.049 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 729 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 67,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,3%.

Woningen
1.049
CBS 2025
Inwoners
1.855
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 268.000
CBS 2025, gemeente € 306.000
Koopwoningen
50,0%
CBS 2025
Label A of B
67,5%
EP-Online, 729 gelabeld
Dekking energielabels
69,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Nieuw Middelburg
Labelverdeling Nieuw Middelburg
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%13
A+++1,6%12
A++0,7%5
A+1,9%14
A42,2%308
B19,2%140
C13,0%95
D7,1%52
E5,9%43
F3,7%27
G2,7%20
Totaal gelabeld100%729
Ter vergelijking: gemeente Middelburg (Z.)
Ter vergelijking: gemeente Middelburg (Z.)
LabelAandeelWoningen
A++++3,2%500
A+++3,5%548
A++1,6%243
A+5,7%875
A33,9%5.234
B15,4%2.377
C18,5%2.863
D7,3%1.129
E4,7%730
F3,1%476
G3,0%470
Totaal gelabeld100%15.445
Energielabels Nieuw Middelburg vergeleken met Middelburg (Z.)
LabelStavenNieuw MiddelburgMiddelburg (Z.)
A++++1,8%3,2%
A+++1,6%3,5%
A++0,7%1,6%
A+1,9%5,7%
A42,2%33,9%
B19,2%15,4%
C13,0%18,5%
D7,1%7,3%
E5,9%4,7%
F3,7%3,1%
G2,7%3,0%

Nieuw Middelburg Middelburg (Z.)

Deze verdeling gaat over de 69,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuw Middelburg vergeleken met Middelburg (Z.)
BouwperiodeStavenNieuw MiddelburgMiddelburg (Z.)
vóór 194543,5%14,4%
1945–196436,1%12,0%
1965–19740,0%23,5%
1975–19912,3%19,9%
1992–20051,2%12,2%
2006–201413,4%10,5%
2015 en later3,4%7,5%

Nieuw Middelburg Middelburg (Z.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 43,5% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Nieuw Middelburg vergeleken met Middelburg (Z.)
WoningtypeStavenNieuw MiddelburgMiddelburg (Z.)
Vrijstaand2,5%7,6%
Twee-onder-een-kap8,2%14,7%
Hoekwoning13,7%8,1%
Tussenwoning43,9%32,4%
Appartement31,7%36,7%
Onbekend type0,0%0,6%

Nieuw Middelburg Middelburg (Z.)

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
33,0%
CBS 2024
Installaties
306
29,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
715 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Middelburg (Z.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.