Groenpeil

Poelendaele in Middelburg (Z.)

Buurt in wijk Stromenwijk/'t Zand, gemeente Middelburg (Z.), postcodegebied 4335. 810 inwoners in 550 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 319 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 69,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,3%.

Woningen
550
CBS 2025
Inwoners
810
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 179.000
CBS 2025, gemeente € 306.000
Koopwoningen
20,0%
CBS 2025
Label A of B
69,0%
EP-Online, 319 gelabeld
Dekking energielabels
58,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Poelendaele
Labelverdeling Poelendaele
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%8
A++8,2%26
A+12,2%39
A36,7%117
B9,4%30
C12,9%41
D9,1%29
E5,6%18
F1,6%5
G1,9%6
Totaal gelabeld100%319
Ter vergelijking: gemeente Middelburg (Z.)
Ter vergelijking: gemeente Middelburg (Z.)
LabelAandeelWoningen
A++++3,2%500
A+++3,5%548
A++1,6%243
A+5,7%875
A33,9%5.234
B15,4%2.377
C18,5%2.863
D7,3%1.129
E4,7%730
F3,1%476
G3,0%470
Totaal gelabeld100%15.445
Energielabels Poelendaele vergeleken met Middelburg (Z.)
LabelStavenPoelendaeleMiddelburg (Z.)
A++++2,5%3,2%
A+++0,0%3,5%
A++8,2%1,6%
A+12,2%5,7%
A36,7%33,9%
B9,4%15,4%
C12,9%18,5%
D9,1%7,3%
E5,6%4,7%
F1,6%3,1%
G1,9%3,0%

Poelendaele Middelburg (Z.)

Deze verdeling gaat over de 58,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Poelendaele vergeleken met Middelburg (Z.)
BouwperiodeStavenPoelendaeleMiddelburg (Z.)
vóór 19451,6%14,4%
1945–196456,4%12,0%
1965–19740,0%23,5%
1975–199116,9%19,9%
1992–20056,0%12,2%
2006–201416,6%10,5%
2015 en later2,5%7,5%

Poelendaele Middelburg (Z.)

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 56,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Poelendaele vergeleken met Middelburg (Z.)
WoningtypeStavenPoelendaeleMiddelburg (Z.)
Vrijstaand3,1%7,6%
Twee-onder-een-kap5,6%14,7%
Hoekwoning8,5%8,1%
Tussenwoning24,8%32,4%
Appartement58,0%36,7%
Onbekend type0,0%0,6%

Poelendaele Middelburg (Z.)

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
31,0%
CBS 2024
Installaties
105
19,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 41,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
266 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Stromenwijk/'t Zand

Alle buurten in Middelburg (Z.)

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.