Verspreide huizen Westerbork in Midden-Drenthe
Buurt in wijk Wijk 09 Westerbork, gemeente Midden-Drenthe, postcodegebied 9431. 215 inwoners in 56 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 224 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 81,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,6%.
- Woningen
- 56
- CBS 2025
- Inwoners
- 215
- CBS 2025
- Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
- € 603.000
- CBS 2025, gemeente € 351.000
- Koopwoningen
- 88,0%
- CBS 2025
- Label A of B
- 81,7%
- EP-Online, 224 gelabeld
- Dekking energielabels
- 100,0%
- woningen met geregistreerd label
EP-Online · bestand 2026-09
Energielabels
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A+++ | 2,2% | 5 |
| A+ | 0,9% | 2 |
| A | 42,9% | 96 |
| B | 35,7% | 80 |
| C | 13,8% | 31 |
| D | 1,3% | 3 |
| E | 0,9% | 2 |
| F | 1,3% | 3 |
| G | 0,9% | 2 |
| Totaal gelabeld | 100% | 224 |
| Label | Aandeel | Woningen |
|---|---|---|
| A++++ | 1,2% | 113 |
| A+++ | 3,6% | 339 |
| A++ | 1,6% | 154 |
| A+ | 2,2% | 211 |
| A | 33,4% | 3.141 |
| B | 21,5% | 2.022 |
| C | 21,5% | 2.026 |
| D | 6,4% | 599 |
| E | 3,1% | 288 |
| F | 2,3% | 212 |
| G | 3,2% | 300 |
| Totaal gelabeld | 100% | 9.405 |
| Label | Staven | Verspreide huizen Westerbork | Midden-Drenthe |
|---|---|---|---|
| A++++ | 0,0% | 1,2% | |
| A+++ | 2,2% | 3,6% | |
| A++ | 0,0% | 1,6% | |
| A+ | 0,9% | 2,2% | |
| A | 42,9% | 33,4% | |
| B | 35,7% | 21,5% | |
| C | 13,8% | 21,5% | |
| D | 1,3% | 6,4% | |
| E | 0,9% | 3,1% | |
| F | 1,3% | 2,3% | |
| G | 0,9% | 3,2% |
Verspreide huizen Westerbork Midden-Drenthe
Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Bouwjaar
| Bouwperiode | Staven | Verspreide huizen Westerbork | Midden-Drenthe |
|---|---|---|---|
| vóór 1945 | 1,3% | 10,4% | |
| 1945–1964 | 2,2% | 12,5% | |
| 1965–1974 | 4,5% | 15,7% | |
| 1975–1991 | 1,3% | 24,7% | |
| 1992–2005 | 27,2% | 18,4% | |
| 2006–2014 | 11,2% | 10,7% | |
| 2015 en later | 52,2% | 7,5% |
Verspreide huizen Westerbork Midden-Drenthe
Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.
Recente bouw
Grootste groep in deze buurt: 52,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.
Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.
Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09
Woningtype
| Woningtype | Staven | Verspreide huizen Westerbork | Midden-Drenthe |
|---|---|---|---|
| Vrijstaand | 18,8% | 32,5% | |
| Twee-onder-een-kap | 0,0% | 28,8% | |
| Hoekwoning | 0,0% | 5,0% | |
| Tussenwoning | 0,0% | 13,3% | |
| Appartement | 0,0% | 12,3% | |
| Onbekend type | 81,3% | 8,0% |
Verspreide huizen Westerbork Midden-Drenthe
CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026
Zonnepanelen en laadpunten
- Woningen met zonnepanelen
- –
- CBS 2022
- Installaties
- 16
- 28,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,9 (CBS 2025)
- Opgesteld vermogen
- 105 kW
- CBS 2022
- Publieke laadpunten
- 3
- 5 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026
Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.
Andere buurten in wijk Wijk 09 Westerbork
- Westerbork 2.218 woningen
Wat kan ik aan mijn woning doen?
Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.
Bronnen en peildatum
- CBS Kerncijfers wijken en buurten — inwoners, woningen, koop/huur, gemiddelde WOZ-waarde, stedelijkheid; peiljaar 2025. Licentie: CC BY 4.0.
- EP-Online (RVO) — energielabels, bouwjaren en woningtypes van gelabelde woningen; bestand 2026-09. Licentie: hergebruik toegestaan, bronvermelding RVO. Dekking in deze buurt: 100,0% (224 van 56 woningen).
- CBS Zonnestroom woningen — aantal installaties en opgesteld vermogen op woningen; peiljaar 2022. Licentie: CC BY 4.0.
- DOT-NL (NDW) — publieke laadpunten met locatie en vermogen; stand 5 september 2026. Licentie: open overheidsdata (AFIR).
Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.