Groenpeil

Witteveen in Midden-Drenthe

Buurt in wijk Wijk 11 Witteveen, gemeente Midden-Drenthe, postcodegebied 9439. 425 inwoners in 196 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 314 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 87,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,6%.

Woningen
196
CBS 2025
Inwoners
425
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 341.000
CBS 2025, gemeente € 351.000
Koopwoningen
75,0%
CBS 2025
Label A of B
87,6%
EP-Online, 314 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Witteveen
Labelverdeling Witteveen
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++0,3%1
A+0,3%1
A16,6%52
B70,1%220
C5,1%16
D3,2%10
E1,0%3
F1,3%4
G1,9%6
Totaal gelabeld100%314
Ter vergelijking: gemeente Midden-Drenthe
Ter vergelijking: gemeente Midden-Drenthe
LabelAandeelWoningen
A++++1,2%113
A+++3,6%339
A++1,6%154
A+2,2%211
A33,4%3.141
B21,5%2.022
C21,5%2.026
D6,4%599
E3,1%288
F2,3%212
G3,2%300
Totaal gelabeld100%9.405
Energielabels Witteveen vergeleken met Midden-Drenthe
LabelStavenWitteveenMidden-Drenthe
A++++0,3%1,2%
A+++0,3%3,6%
A++0,0%1,6%
A+0,3%2,2%
A16,6%33,4%
B70,1%21,5%
C5,1%21,5%
D3,2%6,4%
E1,0%3,1%
F1,3%2,3%
G1,9%3,2%

Witteveen Midden-Drenthe

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Witteveen vergeleken met Midden-Drenthe
BouwperiodeStavenWitteveenMidden-Drenthe
vóór 19455,7%10,4%
1945–19644,5%12,5%
1965–19740,6%15,7%
1975–19917,0%24,7%
1992–20055,1%18,4%
2006–201476,4%10,7%
2015 en later0,6%7,5%

Witteveen Midden-Drenthe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 76,4% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Witteveen vergeleken met Midden-Drenthe
WoningtypeStavenWitteveenMidden-Drenthe
Vrijstaand19,4%32,5%
Twee-onder-een-kap11,8%28,8%
Hoekwoning0,0%5,0%
Tussenwoning0,0%13,3%
Appartement1,3%12,3%
Onbekend type67,5%8,0%

Witteveen Midden-Drenthe

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
69
35,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 59,9 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
271 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 11 Witteveen

Alle buurten in Midden-Drenthe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.