Groenpeil

Foxhol in Midden-Groningen

Buurt in wijk Foxhol, gemeente Midden-Groningen, postcodegebied 9607. 810 inwoners in 398 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 248 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 48,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
398
CBS 2025
Inwoners
810
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 210.000
CBS 2025, gemeente € 295.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
48,8%
EP-Online, 248 gelabeld
Dekking energielabels
62,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Foxhol
Labelverdeling Foxhol
LabelAandeelWoningen
A++1,2%3
A+2,4%6
A26,2%65
B19,0%47
C25,8%64
D10,5%26
E6,0%15
F3,2%8
G5,6%14
Totaal gelabeld100%248
Ter vergelijking: gemeente Midden-Groningen
Ter vergelijking: gemeente Midden-Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%338
A+++2,7%468
A++1,2%205
A+3,2%543
A30,0%5.145
B16,4%2.824
C20,8%3.567
D9,7%1.664
E5,8%1.002
F3,6%616
G4,7%803
Totaal gelabeld100%17.175
Energielabels Foxhol vergeleken met Midden-Groningen
LabelStavenFoxholMidden-Groningen
A++++0,0%2,0%
A+++0,0%2,7%
A++1,2%1,2%
A+2,4%3,2%
A26,2%30,0%
B19,0%16,4%
C25,8%20,8%
D10,5%9,7%
E6,0%5,8%
F3,2%3,6%
G5,6%4,7%

Foxhol Midden-Groningen

Deze verdeling gaat over de 62,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Foxhol vergeleken met Midden-Groningen
BouwperiodeStavenFoxholMidden-Groningen
vóór 19459,3%15,3%
1945–196452,0%14,3%
1965–19746,9%22,7%
1975–19919,7%19,3%
1992–20056,0%14,8%
2006–201416,1%7,4%
2015 en later0,0%6,1%

Foxhol Midden-Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 52,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Foxhol vergeleken met Midden-Groningen
WoningtypeStavenFoxholMidden-Groningen
Vrijstaand5,2%24,4%
Twee-onder-een-kap28,6%23,7%
Hoekwoning8,9%5,8%
Tussenwoning27,8%17,7%
Appartement29,4%28,2%
Onbekend type0,0%0,1%

Foxhol Midden-Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
53,0%
CBS 2024
Installaties
163
41,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
520 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Foxhol

Alle buurten in Midden-Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.