Groenpeil

Kolham in Midden-Groningen

Buurt in wijk Kolham, gemeente Midden-Groningen, postcodegebied 9615. 1.340 inwoners in 584 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 303 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 39,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
584
CBS 2025
Inwoners
1.340
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 318.000
CBS 2025, gemeente € 295.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
39,6%
EP-Online, 303 gelabeld
Dekking energielabels
51,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Kolham
Labelverdeling Kolham
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%2
A+++1,0%3
A++0,7%2
A+9,6%29
A18,2%55
B9,6%29
C27,7%84
D11,2%34
E9,2%28
F3,0%9
G9,2%28
Totaal gelabeld100%303
Ter vergelijking: gemeente Midden-Groningen
Ter vergelijking: gemeente Midden-Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%338
A+++2,7%468
A++1,2%205
A+3,2%543
A30,0%5.145
B16,4%2.824
C20,8%3.567
D9,7%1.664
E5,8%1.002
F3,6%616
G4,7%803
Totaal gelabeld100%17.175
Energielabels Kolham vergeleken met Midden-Groningen
LabelStavenKolhamMidden-Groningen
A++++0,7%2,0%
A+++1,0%2,7%
A++0,7%1,2%
A+9,6%3,2%
A18,2%30,0%
B9,6%16,4%
C27,7%20,8%
D11,2%9,7%
E9,2%5,8%
F3,0%3,6%
G9,2%4,7%

Kolham Midden-Groningen

Deze verdeling gaat over de 51,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Kolham vergeleken met Midden-Groningen
BouwperiodeStavenKolhamMidden-Groningen
vóór 194537,6%15,3%
1945–196422,8%14,3%
1965–197421,5%22,7%
1975–199111,9%19,3%
1992–20054,6%14,8%
2006–20141,7%7,4%
2015 en later0,0%6,1%

Kolham Midden-Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 37,6% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Kolham vergeleken met Midden-Groningen
WoningtypeStavenKolhamMidden-Groningen
Vrijstaand48,8%24,4%
Twee-onder-een-kap26,4%23,7%
Hoekwoning9,2%5,8%
Tussenwoning12,9%17,7%
Appartement2,6%28,2%
Onbekend type0,0%0,1%

Kolham Midden-Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
70,0%
CBS 2024
Installaties
299
51,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.106 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Midden-Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.