Groenpeil

Muntendam-west in Midden-Groningen

Buurt in wijk Muntendam, gemeente Midden-Groningen, postcodegebied 9649. 2.520 inwoners in 1.134 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 718 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
1.134
CBS 2025
Inwoners
2.520
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 271.000
CBS 2025, gemeente € 295.000
Koopwoningen
63,0%
CBS 2025
Label A of B
59,9%
EP-Online, 718 gelabeld
Dekking energielabels
63,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Muntendam-west
Labelverdeling Muntendam-west
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%2
A+++1,0%7
A++0,7%5
A+1,4%10
A40,1%288
B16,4%118
C26,2%188
D7,5%54
E3,1%22
F1,1%8
G2,2%16
Totaal gelabeld100%718
Ter vergelijking: gemeente Midden-Groningen
Ter vergelijking: gemeente Midden-Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%338
A+++2,7%468
A++1,2%205
A+3,2%543
A30,0%5.145
B16,4%2.824
C20,8%3.567
D9,7%1.664
E5,8%1.002
F3,6%616
G4,7%803
Totaal gelabeld100%17.175
Energielabels Muntendam-west vergeleken met Midden-Groningen
LabelStavenMuntendam-westMidden-Groningen
A++++0,3%2,0%
A+++1,0%2,7%
A++0,7%1,2%
A+1,4%3,2%
A40,1%30,0%
B16,4%16,4%
C26,2%20,8%
D7,5%9,7%
E3,1%5,8%
F1,1%3,6%
G2,2%4,7%

Muntendam-west Midden-Groningen

Deze verdeling gaat over de 63,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Muntendam-west vergeleken met Midden-Groningen
BouwperiodeStavenMuntendam-westMidden-Groningen
vóór 19454,5%15,3%
1945–19649,7%14,3%
1965–197424,5%22,7%
1975–199133,8%19,3%
1992–200511,7%14,8%
2006–201414,6%7,4%
2015 en later1,1%6,1%

Muntendam-west Midden-Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 33,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Muntendam-west vergeleken met Midden-Groningen
WoningtypeStavenMuntendam-westMidden-Groningen
Vrijstaand23,0%24,4%
Twee-onder-een-kap45,7%23,7%
Hoekwoning2,2%5,8%
Tussenwoning17,1%17,7%
Appartement12,0%28,2%
Onbekend type0,0%0,1%

Muntendam-west Midden-Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
73,0%
CBS 2024
Installaties
698
61,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.630 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Muntendam

Alle buurten in Midden-Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.