Groenpeil

Noorderpark in Midden-Groningen

Buurt in wijk Foxham en Hoogezand-Noord, gemeente Midden-Groningen, postcodegebied 9601. 3.345 inwoners in 1.950 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.520 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 65,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,0%.

Woningen
1.950
CBS 2025
Inwoners
3.345
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 211.000
CBS 2025, gemeente € 295.000
Koopwoningen
31,0%
CBS 2025
Label A of B
65,1%
EP-Online, 1.520 gelabeld
Dekking energielabels
77,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Noorderpark
Labelverdeling Noorderpark
LabelAandeelWoningen
A++++0,4%6
A+++3,0%45
A++0,7%10
A+2,3%35
A42,0%638
B16,8%255
C15,6%237
D9,7%147
E5,0%76
F3,0%46
G1,6%25
Totaal gelabeld100%1.520
Ter vergelijking: gemeente Midden-Groningen
Ter vergelijking: gemeente Midden-Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++2,1%356
A+++2,8%484
A++1,3%221
A+3,3%565
A30,0%5.181
B16,6%2.868
C20,9%3.613
D9,5%1.645
E5,5%952
F3,4%594
G4,5%784
Totaal gelabeld100%17.263
Energielabels Noorderpark vergeleken met Midden-Groningen
LabelStavenNoorderparkMidden-Groningen
A++++0,4%2,1%
A+++3,0%2,8%
A++0,7%1,3%
A+2,3%3,3%
A42,0%30,0%
B16,8%16,6%
C15,6%20,9%
D9,7%9,5%
E5,0%5,5%
F3,0%3,4%
G1,6%4,5%

Noorderpark Midden-Groningen

Deze verdeling gaat over de 77,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Noorderpark vergeleken met Midden-Groningen
BouwperiodeStavenNoorderparkMidden-Groningen
vóór 19454,5%15,3%
1945–196432,7%14,2%
1965–19748,3%22,6%
1975–19913,7%19,5%
1992–200523,8%14,8%
2006–201422,0%7,4%
2015 en later5,1%6,2%

Noorderpark Midden-Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 32,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Noorderpark vergeleken met Midden-Groningen
WoningtypeStavenNoorderparkMidden-Groningen
Vrijstaand2,0%24,5%
Twee-onder-een-kap8,2%23,5%
Hoekwoning2,8%6,0%
Tussenwoning14,7%17,8%
Appartement72,2%28,1%
Onbekend type0,0%0,1%

Noorderpark Midden-Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
22,0%
CBS 2024
Installaties
296
15,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.049 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Foxham en Hoogezand-Noord

Alle buurten in Midden-Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.