Groenpeil

Siddeburen in Midden-Groningen

Buurt in wijk Siddeburen, gemeente Midden-Groningen, postcodegebied 9628. 2.880 inwoners in 1.340 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 691 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 56,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,0%.

Woningen
1.340
CBS 2025
Inwoners
2.880
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 294.000
CBS 2025, gemeente € 295.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
56,0%
EP-Online, 691 gelabeld
Dekking energielabels
51,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Siddeburen
Labelverdeling Siddeburen
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%26
A+++1,0%7
A++0,4%3
A+6,8%47
A28,4%196
B15,6%108
C18,8%130
D8,1%56
E4,2%29
F5,6%39
G7,2%50
Totaal gelabeld100%691
Ter vergelijking: gemeente Midden-Groningen
Ter vergelijking: gemeente Midden-Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++2,1%356
A+++2,8%484
A++1,3%221
A+3,3%565
A30,0%5.181
B16,6%2.868
C20,9%3.613
D9,5%1.645
E5,5%952
F3,4%594
G4,5%784
Totaal gelabeld100%17.263
Energielabels Siddeburen vergeleken met Midden-Groningen
LabelStavenSiddeburenMidden-Groningen
A++++3,8%2,1%
A+++1,0%2,8%
A++0,4%1,3%
A+6,8%3,3%
A28,4%30,0%
B15,6%16,6%
C18,8%20,9%
D8,1%9,5%
E4,2%5,5%
F5,6%3,4%
G7,2%4,5%

Siddeburen Midden-Groningen

Deze verdeling gaat over de 51,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Siddeburen vergeleken met Midden-Groningen
BouwperiodeStavenSiddeburenMidden-Groningen
vóór 194524,3%15,3%
1945–196414,5%14,2%
1965–197419,5%22,6%
1975–199113,0%19,5%
1992–200520,0%14,8%
2006–20144,5%7,4%
2015 en later4,2%6,2%

Siddeburen Midden-Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 24,3% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Siddeburen vergeleken met Midden-Groningen
WoningtypeStavenSiddeburenMidden-Groningen
Vrijstaand42,1%24,5%
Twee-onder-een-kap19,2%23,5%
Hoekwoning12,2%6,0%
Tussenwoning15,2%17,8%
Appartement11,3%28,1%
Onbekend type0,0%0,1%

Siddeburen Midden-Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
59,0%
CBS 2024
Installaties
537
40,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.183 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Midden-Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.