Groenpeil

Steendam in Midden-Groningen

Buurt in wijk Tjuchem en Steendam, gemeente Midden-Groningen, postcodegebied 9629. 215 inwoners in 79 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 140 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 85,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
79
CBS 2025
Inwoners
215
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 400.000
CBS 2025, gemeente € 295.000
Koopwoningen
81,0%
CBS 2025
Label A of B
85,0%
EP-Online, 140 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Steendam
Labelverdeling Steendam
LabelAandeelWoningen
A++++2,9%4
A+++51,4%72
A++1,4%2
A+0,7%1
A20,7%29
B7,9%11
C9,3%13
E0,7%1
F2,9%4
G2,1%3
Totaal gelabeld100%140
Ter vergelijking: gemeente Midden-Groningen
Ter vergelijking: gemeente Midden-Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%338
A+++2,7%468
A++1,2%205
A+3,2%543
A30,0%5.145
B16,4%2.824
C20,8%3.567
D9,7%1.664
E5,8%1.002
F3,6%616
G4,7%803
Totaal gelabeld100%17.175
Energielabels Steendam vergeleken met Midden-Groningen
LabelStavenSteendamMidden-Groningen
A++++2,9%2,0%
A+++51,4%2,7%
A++1,4%1,2%
A+0,7%3,2%
A20,7%30,0%
B7,9%16,4%
C9,3%20,8%
D0,0%9,7%
E0,7%5,8%
F2,9%3,6%
G2,1%4,7%

Steendam Midden-Groningen

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Steendam vergeleken met Midden-Groningen
BouwperiodeStavenSteendamMidden-Groningen
vóór 19453,6%15,3%
1945–19641,4%14,3%
1965–19742,9%22,7%
1975–19917,9%19,3%
1992–200532,1%14,8%
2006–20142,1%7,4%
2015 en later50,0%6,1%

Steendam Midden-Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 50,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Steendam vergeleken met Midden-Groningen
WoningtypeStavenSteendamMidden-Groningen
Vrijstaand90,0%24,4%
Twee-onder-een-kap5,0%23,7%
Hoekwoning0,0%5,8%
Tussenwoning0,0%17,7%
Appartement0,7%28,2%
Onbekend type4,3%0,1%

Steendam Midden-Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
38
48,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
185 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
3
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Tjuchem en Steendam

Alle buurten in Midden-Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.