Groenpeil

Zuidbroek in Midden-Groningen

Buurt in wijk Zuidbroek, gemeente Midden-Groningen, postcodegebied 9636. 3.365 inwoners in 1.560 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 865 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 60,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,4%.

Woningen
1.560
CBS 2025
Inwoners
3.365
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 302.000
CBS 2025, gemeente € 295.000
Koopwoningen
70,0%
CBS 2025
Label A of B
60,2%
EP-Online, 865 gelabeld
Dekking energielabels
55,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Zuidbroek
Labelverdeling Zuidbroek
LabelAandeelWoningen
A++++0,2%2
A+++1,2%10
A++0,7%6
A+2,2%19
A33,6%291
B22,3%193
C18,4%159
D9,2%80
E4,7%41
F2,9%25
G4,5%39
Totaal gelabeld100%865
Ter vergelijking: gemeente Midden-Groningen
Ter vergelijking: gemeente Midden-Groningen
LabelAandeelWoningen
A++++2,0%338
A+++2,7%468
A++1,2%205
A+3,2%543
A30,0%5.145
B16,4%2.824
C20,8%3.567
D9,7%1.664
E5,8%1.002
F3,6%616
G4,7%803
Totaal gelabeld100%17.175
Energielabels Zuidbroek vergeleken met Midden-Groningen
LabelStavenZuidbroekMidden-Groningen
A++++0,2%2,0%
A+++1,2%2,7%
A++0,7%1,2%
A+2,2%3,2%
A33,6%30,0%
B22,3%16,4%
C18,4%20,8%
D9,2%9,7%
E4,7%5,8%
F2,9%3,6%
G4,5%4,7%

Zuidbroek Midden-Groningen

Deze verdeling gaat over de 55,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Zuidbroek vergeleken met Midden-Groningen
BouwperiodeStavenZuidbroekMidden-Groningen
vóór 194515,6%15,3%
1945–196413,4%14,3%
1965–197419,0%22,7%
1975–199125,7%19,3%
1992–200520,7%14,8%
2006–20145,5%7,4%
2015 en later0,1%6,1%

Zuidbroek Midden-Groningen

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 25,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Zuidbroek vergeleken met Midden-Groningen
WoningtypeStavenZuidbroekMidden-Groningen
Vrijstaand36,1%24,4%
Twee-onder-een-kap45,0%23,7%
Hoekwoning2,0%5,8%
Tussenwoning10,6%17,7%
Appartement6,4%28,2%
Onbekend type0,0%0,1%

Zuidbroek Midden-Groningen

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
64,0%
CBS 2024
Installaties
782
50,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.938 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Midden-Groningen

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.