Groenpeil

Krooswijk in Moerdijk

Buurt in wijk Wijk 00 Zevenbergen, gemeente Moerdijk, postcodegebied 4761. 3.940 inwoners in 1.729 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 971 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 47,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,6%.

Woningen
1.729
CBS 2025
Inwoners
3.940
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 329.000
CBS 2025, gemeente € 369.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
47,9%
EP-Online, 971 gelabeld
Dekking energielabels
56,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Krooswijk
Labelverdeling Krooswijk
LabelAandeelWoningen
A+++0,5%5
A++0,3%3
A+0,6%6
A25,3%246
B21,1%205
C41,2%400
D9,4%91
E1,1%11
F0,2%2
G0,2%2
Totaal gelabeld100%971
Ter vergelijking: gemeente Moerdijk
Ter vergelijking: gemeente Moerdijk
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%112
A+++4,5%474
A++1,3%138
A+2,2%231
A30,6%3.215
B18,9%1.991
C22,8%2.403
D7,2%756
E5,6%586
F2,8%295
G3,0%316
Totaal gelabeld100%10.517
Energielabels Krooswijk vergeleken met Moerdijk
LabelStavenKrooswijkMoerdijk
A++++0,0%1,1%
A+++0,5%4,5%
A++0,3%1,3%
A+0,6%2,2%
A25,3%30,6%
B21,1%18,9%
C41,2%22,8%
D9,4%7,2%
E1,1%5,6%
F0,2%2,8%
G0,2%3,0%

Krooswijk Moerdijk

Deze verdeling gaat over de 56,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Krooswijk vergeleken met Moerdijk
BouwperiodeStavenKrooswijkMoerdijk
vóór 19450,0%7,9%
1945–19640,0%17,4%
1965–197452,1%22,3%
1975–199141,4%24,6%
1992–20050,2%10,9%
2006–20146,2%7,8%
2015 en later0,1%9,1%

Krooswijk Moerdijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 52,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Krooswijk vergeleken met Moerdijk
WoningtypeStavenKrooswijkMoerdijk
Vrijstaand4,7%17,7%
Twee-onder-een-kap19,1%22,9%
Hoekwoning12,4%10,5%
Tussenwoning51,3%29,9%
Appartement12,6%19,0%
Onbekend type0,0%0,0%

Krooswijk Moerdijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
41,0%
CBS 2024
Installaties
487
28,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.867 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
26
54 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Zevenbergen

Alle buurten in Moerdijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.