Groenpeil

Willemstad in Moerdijk

Buurt in wijk Wijk 09 Willemstad, gemeente Moerdijk, postcodegebied 4797. 830 inwoners in 434 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 260 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 34,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 58,6%.

Woningen
434
CBS 2025
Inwoners
830
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 412.000
CBS 2025, gemeente € 369.000
Koopwoningen
57,0%
CBS 2025
Label A of B
34,2%
EP-Online, 260 gelabeld
Dekking energielabels
59,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Willemstad
Labelverdeling Willemstad
LabelAandeelWoningen
A++0,4%1
A16,5%43
B17,3%45
C32,3%84
D13,5%35
E8,1%21
F5,8%15
G6,2%16
Totaal gelabeld100%260
Ter vergelijking: gemeente Moerdijk
Ter vergelijking: gemeente Moerdijk
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%112
A+++4,5%474
A++1,3%138
A+2,2%231
A30,6%3.215
B18,9%1.991
C22,8%2.403
D7,2%756
E5,6%586
F2,8%295
G3,0%316
Totaal gelabeld100%10.517
Energielabels Willemstad vergeleken met Moerdijk
LabelStavenWillemstadMoerdijk
A++++0,0%1,1%
A+++0,0%4,5%
A++0,4%1,3%
A+0,0%2,2%
A16,5%30,6%
B17,3%18,9%
C32,3%22,8%
D13,5%7,2%
E8,1%5,6%
F5,8%2,8%
G6,2%3,0%

Willemstad Moerdijk

Deze verdeling gaat over de 59,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Willemstad vergeleken met Moerdijk
BouwperiodeStavenWillemstadMoerdijk
vóór 194524,2%7,9%
1945–196454,2%17,4%
1965–19748,5%22,3%
1975–19918,8%24,6%
1992–20053,5%10,9%
2006–20140,8%7,8%
2015 en later0,0%9,1%

Willemstad Moerdijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 54,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Willemstad vergeleken met Moerdijk
WoningtypeStavenWillemstadMoerdijk
Vrijstaand9,2%17,7%
Twee-onder-een-kap24,6%22,9%
Hoekwoning16,9%10,5%
Tussenwoning38,8%29,9%
Appartement10,4%19,0%
Onbekend type0,0%0,0%

Willemstad Moerdijk

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
115
26,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 45,4 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
369 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 09 Willemstad

Alle buurten in Moerdijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.