Groenpeil

Arkel-Dorp in Molenlanden

Buurt in wijk Wijk01-Arkel, gemeente Molenlanden, postcodegebied 4241. 2.810 inwoners in 1.294 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 844 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 49,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,9%.

Woningen
1.294
CBS 2025
Inwoners
2.810
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 333.000
CBS 2025, gemeente € 427.000
Koopwoningen
58,0%
CBS 2025
Label A of B
49,4%
EP-Online, 844 gelabeld
Dekking energielabels
65,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Arkel-Dorp
Labelverdeling Arkel-Dorp
LabelAandeelWoningen
A+++1,1%9
A++0,1%1
A+0,8%7
A26,8%226
B20,6%174
C37,4%316
D6,3%53
E4,0%34
F1,1%9
G1,8%15
Totaal gelabeld100%844
Ter vergelijking: gemeente Molenlanden
Ter vergelijking: gemeente Molenlanden
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%156
A+++3,1%321
A++0,9%92
A+3,6%383
A29,2%3.072
B18,7%1.968
C26,5%2.785
D7,4%779
E3,9%415
F2,2%231
G3,1%321
Totaal gelabeld100%10.523
Energielabels Arkel-Dorp vergeleken met Molenlanden
LabelStavenArkel-DorpMolenlanden
A++++0,0%1,5%
A+++1,1%3,1%
A++0,1%0,9%
A+0,8%3,6%
A26,8%29,2%
B20,6%18,7%
C37,4%26,5%
D6,3%7,4%
E4,0%3,9%
F1,1%2,2%
G1,8%3,1%

Arkel-Dorp Molenlanden

Deze verdeling gaat over de 65,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Arkel-Dorp vergeleken met Molenlanden
BouwperiodeStavenArkel-DorpMolenlanden
vóór 19455,7%11,1%
1945–196428,9%15,3%
1965–197422,3%24,0%
1975–199125,4%22,5%
1992–20052,4%10,1%
2006–201414,7%10,1%
2015 en later0,7%7,0%

Arkel-Dorp Molenlanden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 28,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Arkel-Dorp vergeleken met Molenlanden
WoningtypeStavenArkel-DorpMolenlanden
Vrijstaand9,7%18,7%
Twee-onder-een-kap12,6%18,0%
Hoekwoning10,9%12,8%
Tussenwoning41,0%35,7%
Appartement25,8%14,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Arkel-Dorp Molenlanden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
43,0%
CBS 2024
Installaties
428
33,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.360 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
8 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk01-Arkel

Alle buurten in Molenlanden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.