Groenpeil

Noordeloos-Dorp in Molenlanden

Buurt in wijk Wijk14-Noordeloos, gemeente Molenlanden, postcodegebied 4225. 975 inwoners in 414 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 287 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 54,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,9%.

Woningen
414
CBS 2025
Inwoners
975
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 383.000
CBS 2025, gemeente € 427.000
Koopwoningen
73,0%
CBS 2025
Label A of B
54,7%
EP-Online, 287 gelabeld
Dekking energielabels
69,3%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Noordeloos-Dorp
Labelverdeling Noordeloos-Dorp
LabelAandeelWoningen
A++++15,3%44
A+++3,8%11
A++1,0%3
A+2,4%7
A19,5%56
B12,5%36
C29,6%85
D4,2%12
E3,8%11
F2,1%6
G5,6%16
Totaal gelabeld100%287
Ter vergelijking: gemeente Molenlanden
Ter vergelijking: gemeente Molenlanden
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%156
A+++3,1%321
A++0,9%92
A+3,6%383
A29,2%3.072
B18,7%1.968
C26,5%2.785
D7,4%779
E3,9%415
F2,2%231
G3,1%321
Totaal gelabeld100%10.523
Energielabels Noordeloos-Dorp vergeleken met Molenlanden
LabelStavenNoordeloos-DorpMolenlanden
A++++15,3%1,5%
A+++3,8%3,1%
A++1,0%0,9%
A+2,4%3,6%
A19,5%29,2%
B12,5%18,7%
C29,6%26,5%
D4,2%7,4%
E3,8%3,9%
F2,1%2,2%
G5,6%3,1%

Noordeloos-Dorp Molenlanden

Deze verdeling gaat over de 69,3% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Noordeloos-Dorp vergeleken met Molenlanden
BouwperiodeStavenNoordeloos-DorpMolenlanden
vóór 194511,5%11,1%
1945–196413,9%15,3%
1965–197414,6%24,0%
1975–199129,6%22,5%
1992–20053,1%10,1%
2006–20148,4%10,1%
2015 en later18,8%7,0%

Noordeloos-Dorp Molenlanden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 29,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Noordeloos-Dorp vergeleken met Molenlanden
WoningtypeStavenNoordeloos-DorpMolenlanden
Vrijstaand12,9%18,7%
Twee-onder-een-kap17,4%18,0%
Hoekwoning19,2%12,8%
Tussenwoning42,5%35,7%
Appartement8,0%14,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Noordeloos-Dorp Molenlanden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
47,0%
CBS 2024
Installaties
163
39,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
647 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk14-Noordeloos

Alle buurten in Molenlanden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.