Groenpeil

Ottoland-Dorp-West in Molenlanden

Buurt in wijk Wijk15-Ottoland, gemeente Molenlanden, postcodegebied 2975. 295 inwoners in 108 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 54 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,9%.

Woningen
108
CBS 2025
Inwoners
295
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 450.000
CBS 2025, gemeente € 427.000
Koopwoningen
71,0%
CBS 2025
Label A of B
66,7%
EP-Online, 54 gelabeld
Dekking energielabels
50,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Ottoland-Dorp-West
Labelverdeling Ottoland-Dorp-West
LabelAandeelWoningen
A+++1,9%1
A+3,7%2
A35,2%19
B25,9%14
C22,2%12
D1,9%1
E3,7%2
F1,9%1
G3,7%2
Totaal gelabeld100%54
Ter vergelijking: gemeente Molenlanden
Ter vergelijking: gemeente Molenlanden
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%156
A+++3,1%321
A++0,9%92
A+3,6%383
A29,2%3.072
B18,7%1.968
C26,5%2.785
D7,4%779
E3,9%415
F2,2%231
G3,1%321
Totaal gelabeld100%10.523
Energielabels Ottoland-Dorp-West vergeleken met Molenlanden
LabelStavenOttoland-Dorp-WestMolenlanden
A++++0,0%1,5%
A+++1,9%3,1%
A++0,0%0,9%
A+3,7%3,6%
A35,2%29,2%
B25,9%18,7%
C22,2%26,5%
D1,9%7,4%
E3,7%3,9%
F1,9%2,2%
G3,7%3,1%

Ottoland-Dorp-West Molenlanden

Deze verdeling gaat over de 50,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Ottoland-Dorp-West vergeleken met Molenlanden
BouwperiodeStavenOttoland-Dorp-WestMolenlanden
vóór 194511,1%11,1%
1945–19643,7%15,3%
1965–197414,8%24,0%
1975–199140,7%22,5%
1992–200513,0%10,1%
2006–20149,3%10,1%
2015 en later7,4%7,0%

Ottoland-Dorp-West Molenlanden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 40,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Ottoland-Dorp-West vergeleken met Molenlanden
WoningtypeStavenOttoland-Dorp-WestMolenlanden
Vrijstaand18,5%18,7%
Twee-onder-een-kap27,8%18,0%
Hoekwoning22,2%12,8%
Tussenwoning25,9%35,7%
Appartement5,6%14,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Ottoland-Dorp-West Molenlanden

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
36
33,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
116 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk15-Ottoland

Alle buurten in Molenlanden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.