Groenpeil

Schelluinen-Buitengebied-Noordoost in Molenlanden

Buurt in wijk Wijk17-Schelluinen, gemeente Molenlanden, postcodegebied 4209. 225 inwoners in 80 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 27 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 66,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 56,9%.

Woningen
80
CBS 2025
Inwoners
225
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 679.000
CBS 2025, gemeente € 427.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
66,7%
EP-Online, 27 gelabeld
Dekking energielabels
33,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Schelluinen-Buitengebied-Noordoost
Labelverdeling Schelluinen-Buitengebied-Noordoost
LabelAandeelWoningen
A++3,7%1
A55,6%15
B7,4%2
C14,8%4
D14,8%4
F3,7%1
Totaal gelabeld100%27
Ter vergelijking: gemeente Molenlanden
Ter vergelijking: gemeente Molenlanden
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%156
A+++3,1%321
A++0,9%92
A+3,6%383
A29,2%3.072
B18,7%1.968
C26,5%2.785
D7,4%779
E3,9%415
F2,2%231
G3,1%321
Totaal gelabeld100%10.523
Energielabels Schelluinen-Buitengebied-Noordoost vergeleken met Molenlanden
LabelStavenSchelluinen-Buitengebied-NoordoostMolenlanden
A++++0,0%1,5%
A+++0,0%3,1%
A++3,7%0,9%
A+0,0%3,6%
A55,6%29,2%
B7,4%18,7%
C14,8%26,5%
D14,8%7,4%
E0,0%3,9%
F3,7%2,2%
G0,0%3,1%

Schelluinen-Buitengebied-Noordoost Molenlanden

Deze verdeling gaat over de 33,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Schelluinen-Buitengebied-Noordoost vergeleken met Molenlanden
BouwperiodeStavenSchelluinen-Buitengebied-NoordoostMolenlanden
vóór 194514,8%11,1%
1945–19643,7%15,3%
1965–197411,1%24,0%
1975–199118,5%22,5%
1992–200511,1%10,1%
2006–201437,0%10,1%
2015 en later3,7%7,0%

Schelluinen-Buitengebied-Noordoost Molenlanden

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 37,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Schelluinen-Buitengebied-Noordoost vergeleken met Molenlanden
WoningtypeStavenSchelluinen-Buitengebied-NoordoostMolenlanden
Vrijstaand51,9%18,7%
Twee-onder-een-kap48,1%18,0%
Hoekwoning0,0%12,8%
Tussenwoning0,0%35,7%
Appartement0,0%14,4%
Onbekend type0,0%0,3%

Schelluinen-Buitengebied-Noordoost Molenlanden

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
46
57,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 49,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
186 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk17-Schelluinen

Alle buurten in Molenlanden

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.