Groenpeil

Kesteren in Neder-Betuwe

Buurt in wijk Wijk 00 Kesteren, gemeente Neder-Betuwe, postcodegebied 4041. 4.685 inwoners in 1.753 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 964 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 62,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,1%.

Woningen
1.753
CBS 2025
Inwoners
4.685
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 375.000
CBS 2025, gemeente € 393.000
Koopwoningen
61,0%
CBS 2025
Label A of B
62,3%
EP-Online, 964 gelabeld
Dekking energielabels
55,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Kesteren
Labelverdeling Kesteren
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%6
A+++5,5%53
A++3,4%33
A+4,3%41
A30,5%294
B18,0%174
C23,8%229
D7,1%68
E2,8%27
F2,1%20
G2,0%19
Totaal gelabeld100%964
Ter vergelijking: gemeente Neder-Betuwe
Ter vergelijking: gemeente Neder-Betuwe
LabelAandeelWoningen
A++++1,1%52
A+++7,4%357
A++3,6%172
A+4,4%211
A32,9%1.589
B13,9%670
C20,5%989
D5,9%287
E4,1%200
F3,1%151
G3,2%156
Totaal gelabeld100%4.834
Energielabels Kesteren vergeleken met Neder-Betuwe
LabelStavenKesterenNeder-Betuwe
A++++0,6%1,1%
A+++5,5%7,4%
A++3,4%3,6%
A+4,3%4,4%
A30,5%32,9%
B18,0%13,9%
C23,8%20,5%
D7,1%5,9%
E2,8%4,1%
F2,1%3,1%
G2,0%3,2%

Kesteren Neder-Betuwe

Deze verdeling gaat over de 55,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Kesteren vergeleken met Neder-Betuwe
BouwperiodeStavenKesterenNeder-Betuwe
vóór 19455,7%8,3%
1945–196410,8%14,9%
1965–197422,8%21,1%
1975–199119,4%16,8%
1992–200516,5%12,6%
2006–201416,1%15,6%
2015 en later8,7%10,7%

Kesteren Neder-Betuwe

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 22,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Kesteren vergeleken met Neder-Betuwe
WoningtypeStavenKesterenNeder-Betuwe
Vrijstaand18,3%23,5%
Twee-onder-een-kap26,2%27,9%
Hoekwoning10,6%11,0%
Tussenwoning28,7%26,9%
Appartement16,2%10,7%
Onbekend type0,0%0,1%

Kesteren Neder-Betuwe

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
54,0%
CBS 2024
Installaties
637
36,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 54,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.436 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
20
38 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 00 Kesteren

Alle buurten in Neder-Betuwe

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.