Groenpeil

Bosserstraat-Lage Kuilen in Nederweert

Buurt in wijk Wijk 01 Nederweert, gemeente Nederweert, postcodegebied 6031. 390 inwoners in 138 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 52 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 34,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,1%.

Woningen
138
CBS 2025
Inwoners
390
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 596.000
CBS 2025, gemeente € 405.000
Koopwoningen
93,0%
CBS 2025
Label A of B
34,6%
EP-Online, 52 gelabeld
Dekking energielabels
37,7%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Bosserstraat-Lage Kuilen
Labelverdeling Bosserstraat-Lage Kuilen
LabelAandeelWoningen
A++++3,8%2
A++1,9%1
A19,2%10
B9,6%5
C19,2%10
D21,2%11
E7,7%4
F11,5%6
G5,8%3
Totaal gelabeld100%52
Ter vergelijking: gemeente Nederweert
Ter vergelijking: gemeente Nederweert
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%27
A+++3,5%150
A++1,3%58
A+2,5%106
A31,0%1.330
B23,2%999
C21,7%931
D6,7%290
E3,8%163
F3,0%127
G2,7%116
Totaal gelabeld100%4.297
Energielabels Bosserstraat-Lage Kuilen vergeleken met Nederweert
LabelStavenBosserstraat-Lage KuilenNederweert
A++++3,8%0,6%
A+++0,0%3,5%
A++1,9%1,3%
A+0,0%2,5%
A19,2%31,0%
B9,6%23,2%
C19,2%21,7%
D21,2%6,7%
E7,7%3,8%
F11,5%3,0%
G5,8%2,7%

Bosserstraat-Lage Kuilen Nederweert

Deze verdeling gaat over de 37,7% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Bosserstraat-Lage Kuilen vergeleken met Nederweert
BouwperiodeStavenBosserstraat-Lage KuilenNederweert
vóór 194515,4%6,3%
1945–196425,0%12,4%
1965–197425,0%21,8%
1975–199113,5%27,4%
1992–20053,8%14,5%
2006–201417,3%12,2%
2015 en later0,0%5,4%

Bosserstraat-Lage Kuilen Nederweert

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 25,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Bosserstraat-Lage Kuilen vergeleken met Nederweert
WoningtypeStavenBosserstraat-Lage KuilenNederweert
Vrijstaand94,2%32,4%
Twee-onder-een-kap5,8%36,5%
Hoekwoning0,0%3,6%
Tussenwoning0,0%12,1%
Appartement0,0%15,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Bosserstraat-Lage Kuilen Nederweert

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
56,0%
CBS 2024
Installaties
50
36,2 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
311 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 01 Nederweert

Alle buurten in Nederweert

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.