Groenpeil

Ospel in Nederweert

Buurt in wijk Wijk 03 Ospel, gemeente Nederweert, postcodegebied 6035. 2.610 inwoners in 1.137 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 631 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 53,2% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,1%.

Woningen
1.137
CBS 2025
Inwoners
2.610
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 379.000
CBS 2025, gemeente € 405.000
Koopwoningen
72,0%
CBS 2025
Label A of B
53,2%
EP-Online, 631 gelabeld
Dekking energielabels
55,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Ospel
Labelverdeling Ospel
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%2
A+++1,1%7
A++1,9%12
A+2,4%15
A28,7%181
B18,9%119
C29,8%188
D7,1%45
E4,3%27
F3,2%20
G2,4%15
Totaal gelabeld100%631
Ter vergelijking: gemeente Nederweert
Ter vergelijking: gemeente Nederweert
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%27
A+++3,5%150
A++1,3%58
A+2,5%106
A31,0%1.330
B23,2%999
C21,7%931
D6,7%290
E3,8%163
F3,0%127
G2,7%116
Totaal gelabeld100%4.297
Energielabels Ospel vergeleken met Nederweert
LabelStavenOspelNederweert
A++++0,3%0,6%
A+++1,1%3,5%
A++1,9%1,3%
A+2,4%2,5%
A28,7%31,0%
B18,9%23,2%
C29,8%21,7%
D7,1%6,7%
E4,3%3,8%
F3,2%3,0%
G2,4%2,7%

Ospel Nederweert

Deze verdeling gaat over de 55,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Ospel vergeleken met Nederweert
BouwperiodeStavenOspelNederweert
vóór 19454,3%6,3%
1945–196415,2%12,4%
1965–197420,0%21,8%
1975–199132,6%27,4%
1992–200517,0%14,5%
2006–20148,6%12,2%
2015 en later2,4%5,4%

Ospel Nederweert

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 32,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Ospel vergeleken met Nederweert
WoningtypeStavenOspelNederweert
Vrijstaand33,6%32,4%
Twee-onder-een-kap41,5%36,5%
Hoekwoning4,8%3,6%
Tussenwoning10,6%12,1%
Appartement9,5%15,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Ospel Nederweert

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
52,0%
CBS 2024
Installaties
409
36,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
2.131 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
9
16 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Ospel

Alle buurten in Nederweert

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.