Groenpeil

Wellenstein-Aan 't Kruis in Nederweert

Buurt in wijk Wijk 04 Nederweert-Eind, gemeente Nederweert, postcodegebied 6034. 200 inwoners in 83 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 29 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 34,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,1%.

Woningen
83
CBS 2025
Inwoners
200
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 541.000
CBS 2025, gemeente € 405.000
Koopwoningen
76,0%
CBS 2025
Label A of B
34,5%
EP-Online, 29 gelabeld
Dekking energielabels
34,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Wellenstein-Aan 't Kruis
Labelverdeling Wellenstein-Aan 't Kruis
LabelAandeelWoningen
A+3,4%1
A27,6%8
B3,4%1
C34,5%10
E13,8%4
F6,9%2
G10,3%3
Totaal gelabeld100%29
Ter vergelijking: gemeente Nederweert
Ter vergelijking: gemeente Nederweert
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%27
A+++3,5%150
A++1,3%58
A+2,5%106
A31,0%1.330
B23,2%999
C21,7%931
D6,7%290
E3,8%163
F3,0%127
G2,7%116
Totaal gelabeld100%4.297
Energielabels Wellenstein-Aan 't Kruis vergeleken met Nederweert
LabelStavenWellenstein-Aan 't KruisNederweert
A++++0,0%0,6%
A+++0,0%3,5%
A++0,0%1,3%
A+3,4%2,5%
A27,6%31,0%
B3,4%23,2%
C34,5%21,7%
D0,0%6,7%
E13,8%3,8%
F6,9%3,0%
G10,3%2,7%

Wellenstein-Aan 't Kruis Nederweert

Deze verdeling gaat over de 34,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Wellenstein-Aan 't Kruis vergeleken met Nederweert
BouwperiodeStavenWellenstein-Aan 't KruisNederweert
vóór 194531,0%6,3%
1945–196413,8%12,4%
1965–197424,1%21,8%
1975–199113,8%27,4%
1992–200510,3%14,5%
2006–20146,9%12,2%
2015 en later0,0%5,4%

Wellenstein-Aan 't Kruis Nederweert

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 31,0% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Wellenstein-Aan 't Kruis vergeleken met Nederweert
WoningtypeStavenWellenstein-Aan 't KruisNederweert
Vrijstaand96,6%32,4%
Twee-onder-een-kap3,4%36,5%
Hoekwoning0,0%3,6%
Tussenwoning0,0%12,1%
Appartement0,0%15,4%
Onbekend type0,0%0,1%

Wellenstein-Aan 't Kruis Nederweert

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS 2022
Installaties
27
32,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 51,8 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
197 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Nederweert-Eind

Alle buurten in Nederweert

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.