Groenpeil

Jutphaas in Nieuwegein

Buurt in wijk Jutphaas Wijkersloot, gemeente Nieuwegein, postcodegebied 3431 en postcodegebied 3438. 2.245 inwoners in 1.086 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 769 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 63,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 72,4%.

Woningen
1.086
CBS 2025
Inwoners
2.245
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 367.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
57,0%
CBS 2025
Label A of B
63,7%
EP-Online, 769 gelabeld
Dekking energielabels
70,8%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Jutphaas
Labelverdeling Jutphaas
LabelAandeelWoningen
A++++0,9%7
A+++9,0%69
A++10,0%77
A+3,1%24
A28,1%216
B12,6%97
C13,8%106
D8,1%62
E7,5%58
F4,8%37
G2,1%16
Totaal gelabeld100%769
Ter vergelijking: gemeente Nieuwegein
Ter vergelijking: gemeente Nieuwegein
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%484
A+++9,5%1.825
A++3,0%564
A+8,2%1.574
A34,3%6.554
B14,9%2.840
C21,1%4.041
D4,0%757
E1,5%295
F0,6%115
G0,3%62
Totaal gelabeld100%19.111
Energielabels Jutphaas vergeleken met Nieuwegein
LabelStavenJutphaasNieuwegein
A++++0,9%2,5%
A+++9,0%9,5%
A++10,0%3,0%
A+3,1%8,2%
A28,1%34,3%
B12,6%14,9%
C13,8%21,1%
D8,1%4,0%
E7,5%1,5%
F4,8%0,6%
G2,1%0,3%

Jutphaas Nieuwegein

Deze verdeling gaat over de 70,8% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Jutphaas vergeleken met Nieuwegein
BouwperiodeStavenJutphaasNieuwegein
vóór 19459,9%1,8%
1945–196439,8%3,4%
1965–197410,3%13,0%
1975–19918,6%46,5%
1992–20058,2%15,1%
2006–20140,8%4,3%
2015 en later22,5%15,8%

Jutphaas Nieuwegein

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 39,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Jutphaas vergeleken met Nieuwegein
WoningtypeStavenJutphaasNieuwegein
Vrijstaand2,5%2,4%
Twee-onder-een-kap12,1%9,5%
Hoekwoning9,6%6,6%
Tussenwoning29,5%30,6%
Appartement46,3%50,8%
Onbekend type0,0%0,2%

Jutphaas Nieuwegein

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
38,0%
CBS 2024
Installaties
262
24,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
818 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
32 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Jutphaas Wijkersloot

Alle buurten in Nieuwegein

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.