Groenpeil

Lekboulevard in Nieuwegein

Buurt in wijk Lekboulevard, gemeente Nieuwegein, postcodegebied 3434. 1.680 inwoners in 1.036 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 565 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 45,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 72,4%.

Woningen
1.036
CBS 2025
Inwoners
1.680
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 355.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
50,0%
CBS 2025
Label A of B
45,7%
EP-Online, 565 gelabeld
Dekking energielabels
54,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Lekboulevard
Labelverdeling Lekboulevard
LabelAandeelWoningen
A++7,6%43
A+8,8%50
A19,3%109
B9,9%56
C50,1%283
D4,1%23
E0,2%1
Totaal gelabeld100%565
Ter vergelijking: gemeente Nieuwegein
Ter vergelijking: gemeente Nieuwegein
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%484
A+++9,5%1.825
A++3,0%564
A+8,2%1.574
A34,3%6.554
B14,9%2.840
C21,1%4.041
D4,0%757
E1,5%295
F0,6%115
G0,3%62
Totaal gelabeld100%19.111
Energielabels Lekboulevard vergeleken met Nieuwegein
LabelStavenLekboulevardNieuwegein
A++++0,0%2,5%
A+++0,0%9,5%
A++7,6%3,0%
A+8,8%8,2%
A19,3%34,3%
B9,9%14,9%
C50,1%21,1%
D4,1%4,0%
E0,2%1,5%
F0,0%0,6%
G0,0%0,3%

Lekboulevard Nieuwegein

Deze verdeling gaat over de 54,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Lekboulevard vergeleken met Nieuwegein
BouwperiodeStavenLekboulevardNieuwegein
vóór 19450,5%1,8%
1945–19640,0%3,4%
1965–19740,0%13,0%
1975–199195,8%46,5%
1992–20050,0%15,1%
2006–20143,7%4,3%
2015 en later0,0%15,8%

Lekboulevard Nieuwegein

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 95,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Lekboulevard vergeleken met Nieuwegein
WoningtypeStavenLekboulevardNieuwegein
Vrijstaand0,5%2,4%
Twee-onder-een-kap7,6%9,5%
Hoekwoning1,2%6,6%
Tussenwoning12,7%30,6%
Appartement77,9%50,8%
Onbekend type0,0%0,2%

Lekboulevard Nieuwegein

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
14,0%
CBS 2024
Installaties
104
10,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
410 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
21 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Nieuwegein

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.