Groenpeil

Plettenburg in Nieuwegein

Buurt in wijk Plettenburg, gemeente Nieuwegein, postcodegebied 3439. 605 inwoners in 303 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 489 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 71,9%.

Woningen
303
CBS 2025
Inwoners
605
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 301.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
14,0%
CBS 2025
Label A of B
99,0%
EP-Online, 489 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Plettenburg
Labelverdeling Plettenburg
LabelAandeelWoningen
A++++0,6%3
A+++16,2%79
A+0,2%1
A81,8%400
B0,2%1
C0,8%4
D0,2%1
Totaal gelabeld100%489
Ter vergelijking: gemeente Nieuwegein
Ter vergelijking: gemeente Nieuwegein
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%409
A+++9,3%1.744
A++2,8%524
A+8,2%1.545
A34,3%6.417
B15,1%2.826
C21,6%4.056
D4,1%769
E1,4%268
F0,6%110
G0,4%67
Totaal gelabeld100%18.735
Energielabels Plettenburg vergeleken met Nieuwegein
LabelStavenPlettenburgNieuwegein
A++++0,6%2,2%
A+++16,2%9,3%
A++0,0%2,8%
A+0,2%8,2%
A81,8%34,3%
B0,2%15,1%
C0,8%21,6%
D0,2%4,1%
E0,0%1,4%
F0,0%0,6%
G0,0%0,4%

Plettenburg Nieuwegein

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Plettenburg vergeleken met Nieuwegein
BouwperiodeStavenPlettenburgNieuwegein
vóór 19450,4%1,9%
1945–19640,4%2,7%
1965–19740,2%13,2%
1975–19910,4%47,2%
1992–200581,6%15,5%
2006–20141,4%4,4%
2015 en later15,5%15,1%

Plettenburg Nieuwegein

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 81,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Plettenburg vergeleken met Nieuwegein
WoningtypeStavenPlettenburgNieuwegein
Vrijstaand1,2%2,4%
Twee-onder-een-kap0,4%9,8%
Hoekwoning1,2%6,4%
Tussenwoning0,8%30,9%
Appartement96,3%50,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Plettenburg Nieuwegein

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
91,0%
CBS 2024
Installaties
369
121,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
583 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
33 aansluitingen, waarvan 1 snellader; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Nieuwegein

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.