Groenpeil

Rijnhuizen in Nieuwegein

Buurt in wijk Rijnhuizen, gemeente Nieuwegein, postcodegebied 3439. 2.250 inwoners in 1.456 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.612 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 99,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 71,9%.

Woningen
1.456
CBS 2025
Inwoners
2.250
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 354.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
28,0%
CBS 2025
Label A of B
99,7%
EP-Online, 1.612 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Rijnhuizen
Labelverdeling Rijnhuizen
LabelAandeelWoningen
A++++14,3%231
A+++36,3%585
A++5,7%92
A+19,6%316
A23,1%372
B0,7%11
C0,1%1
E0,1%1
F0,1%2
G0,1%1
Totaal gelabeld100%1.612
Ter vergelijking: gemeente Nieuwegein
Ter vergelijking: gemeente Nieuwegein
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%409
A+++9,3%1.744
A++2,8%524
A+8,2%1.545
A34,3%6.417
B15,1%2.826
C21,6%4.056
D4,1%769
E1,4%268
F0,6%110
G0,4%67
Totaal gelabeld100%18.735
Energielabels Rijnhuizen vergeleken met Nieuwegein
LabelStavenRijnhuizenNieuwegein
A++++14,3%2,2%
A+++36,3%9,3%
A++5,7%2,8%
A+19,6%8,2%
A23,1%34,3%
B0,7%15,1%
C0,1%21,6%
D0,0%4,1%
E0,1%1,4%
F0,1%0,6%
G0,1%0,4%

Rijnhuizen Nieuwegein

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Rijnhuizen vergeleken met Nieuwegein
BouwperiodeStavenRijnhuizenNieuwegein
vóór 19450,1%1,9%
1945–19640,2%2,7%
1965–19740,0%13,2%
1975–199120,4%47,2%
1992–200516,6%15,5%
2006–20140,3%4,4%
2015 en later62,3%15,1%

Rijnhuizen Nieuwegein

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 62,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Rijnhuizen vergeleken met Nieuwegein
WoningtypeStavenRijnhuizenNieuwegein
Vrijstaand2,5%2,4%
Twee-onder-een-kap3,3%9,8%
Hoekwoning4,4%6,4%
Tussenwoning10,5%30,9%
Appartement79,2%50,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Rijnhuizen Nieuwegein

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
46,0%
CBS 2024
Installaties
450
30,9 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
987 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
91 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Alle buurten in Nieuwegein

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.