Groenpeil

Stadscentrum in Nieuwegein

Buurt in wijk Stadscentrum, gemeente Nieuwegein, postcodegebied 3431. 2.320 inwoners in 1.598 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.581 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 86,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 72,4%.

Woningen
1.598
CBS 2025
Inwoners
2.320
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
–
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
28,0%
CBS 2025
Label A of B
86,3%
EP-Online, 1.581 gelabeld
Dekking energielabels
98,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Stadscentrum
Labelverdeling Stadscentrum
LabelAandeelWoningen
A+++52,4%829
A++5,6%89
A+4,6%73
A17,1%270
B6,5%103
C9,4%149
D3,3%52
E1,0%16
Totaal gelabeld100%1.581
Ter vergelijking: gemeente Nieuwegein
Ter vergelijking: gemeente Nieuwegein
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%484
A+++9,5%1.825
A++3,0%564
A+8,2%1.574
A34,3%6.554
B14,9%2.840
C21,1%4.041
D4,0%757
E1,5%295
F0,6%115
G0,3%62
Totaal gelabeld100%19.111
Energielabels Stadscentrum vergeleken met Nieuwegein
LabelStavenStadscentrumNieuwegein
A++++0,0%2,5%
A+++52,4%9,5%
A++5,6%3,0%
A+4,6%8,2%
A17,1%34,3%
B6,5%14,9%
C9,4%21,1%
D3,3%4,0%
E1,0%1,5%
F0,0%0,6%
G0,0%0,3%

Stadscentrum Nieuwegein

Deze verdeling gaat over de 98,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Stadscentrum vergeleken met Nieuwegein
BouwperiodeStavenStadscentrumNieuwegein
vóór 19450,0%1,8%
1945–19640,0%3,4%
1965–19740,0%13,0%
1975–199133,7%46,5%
1992–20050,0%15,1%
2006–20148,2%4,3%
2015 en later58,1%15,8%

Stadscentrum Nieuwegein

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 58,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Stadscentrum vergeleken met Nieuwegein
WoningtypeStavenStadscentrumNieuwegein
Vrijstaand0,0%2,4%
Twee-onder-een-kap0,2%9,5%
Hoekwoning0,1%6,6%
Tussenwoning2,0%30,6%
Appartement97,8%50,8%
Onbekend type0,0%0,2%

Stadscentrum Nieuwegein

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
2,0%
CBS 2024
Installaties
11
0,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
42 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
7
14 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Nieuwegein

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.