Groenpeil

Vesten in Nieuwegein

Buurt in wijk Fokkesteeg, gemeente Nieuwegein, postcodegebied 3432. 1.740 inwoners in 714 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 435 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 75,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 71,9%.

Woningen
714
CBS 2025
Inwoners
1.740
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 394.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
68,0%
CBS 2025
Label A of B
75,9%
EP-Online, 435 gelabeld
Dekking energielabels
60,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Vesten
Labelverdeling Vesten
LabelAandeelWoningen
A+++0,2%1
A++0,2%1
A+2,3%10
A48,5%211
B24,6%107
C23,4%102
D0,5%2
E0,2%1
Totaal gelabeld100%435
Ter vergelijking: gemeente Nieuwegein
Ter vergelijking: gemeente Nieuwegein
LabelAandeelWoningen
A++++2,2%409
A+++9,3%1.744
A++2,8%524
A+8,2%1.545
A34,3%6.417
B15,1%2.826
C21,6%4.056
D4,1%769
E1,4%268
F0,6%110
G0,4%67
Totaal gelabeld100%18.735
Energielabels Vesten vergeleken met Nieuwegein
LabelStavenVestenNieuwegein
A++++0,0%2,2%
A+++0,2%9,3%
A++0,2%2,8%
A+2,3%8,2%
A48,5%34,3%
B24,6%15,1%
C23,4%21,6%
D0,5%4,1%
E0,2%1,4%
F0,0%0,6%
G0,0%0,4%

Vesten Nieuwegein

Deze verdeling gaat over de 60,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Vesten vergeleken met Nieuwegein
BouwperiodeStavenVestenNieuwegein
vóór 19450,0%1,9%
1945–19640,0%2,7%
1965–19740,0%13,2%
1975–199194,0%47,2%
1992–20056,0%15,5%
2006–20140,0%4,4%
2015 en later0,0%15,1%

Vesten Nieuwegein

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 94,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Vesten vergeleken met Nieuwegein
WoningtypeStavenVestenNieuwegein
Vrijstaand0,9%2,4%
Twee-onder-een-kap14,5%9,8%
Hoekwoning11,5%6,4%
Tussenwoning50,1%30,9%
Appartement23,0%50,3%
Onbekend type0,0%0,2%

Vesten Nieuwegein

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
37,0%
CBS 2024
Installaties
210
29,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
676 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
11
22 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Fokkesteeg

Alle buurten in Nieuwegein

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.