Groenpeil

Zandveld in Nieuwegein

Buurt in wijk Zandveld, gemeente Nieuwegein, postcodegebied 3434. 2.365 inwoners in 951 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 399 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 41,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 72,4%.

Woningen
951
CBS 2025
Inwoners
2.365
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 373.000
CBS 2025, gemeente € 386.000
Koopwoningen
57,0%
CBS 2025
Label A of B
41,6%
EP-Online, 399 gelabeld
Dekking energielabels
42,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Zandveld
Labelverdeling Zandveld
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++0,5%2
A++2,5%10
A+5,8%23
A20,1%80
B12,5%50
C33,3%133
D10,8%43
E6,8%27
F5,3%21
G2,3%9
Totaal gelabeld100%399
Ter vergelijking: gemeente Nieuwegein
Ter vergelijking: gemeente Nieuwegein
LabelAandeelWoningen
A++++2,5%484
A+++9,5%1.825
A++3,0%564
A+8,2%1.574
A34,3%6.554
B14,9%2.840
C21,1%4.041
D4,0%757
E1,5%295
F0,6%115
G0,3%62
Totaal gelabeld100%19.111
Energielabels Zandveld vergeleken met Nieuwegein
LabelStavenZandveldNieuwegein
A++++0,3%2,5%
A+++0,5%9,5%
A++2,5%3,0%
A+5,8%8,2%
A20,1%34,3%
B12,5%14,9%
C33,3%21,1%
D10,8%4,0%
E6,8%1,5%
F5,3%0,6%
G2,3%0,3%

Zandveld Nieuwegein

Deze verdeling gaat over de 42,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Zandveld vergeleken met Nieuwegein
BouwperiodeStavenZandveldNieuwegein
vóór 194516,5%1,8%
1945–19641,0%3,4%
1965–197472,7%13,0%
1975–19913,5%46,5%
1992–20051,0%15,1%
2006–20145,0%4,3%
2015 en later0,3%15,8%

Zandveld Nieuwegein

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 72,7% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Zandveld vergeleken met Nieuwegein
WoningtypeStavenZandveldNieuwegein
Vrijstaand2,5%2,4%
Twee-onder-een-kap13,3%9,5%
Hoekwoning12,3%6,6%
Tussenwoning38,1%30,6%
Appartement33,8%50,8%
Onbekend type0,0%0,2%

Zandveld Nieuwegein

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
163
17,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 35,2 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
655 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
16
32 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Alle buurten in Nieuwegein

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.