Groenpeil

Nieuwkoop Lintbebouwing in Nieuwkoop

Buurt in wijk Kern Nieuwkoop, gemeente Nieuwkoop, postcodegebied 2421. 1.665 inwoners in 696 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 328 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,1%.

Woningen
696
CBS 2025
Inwoners
1.665
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 815.000
CBS 2025, gemeente € 489.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
58,8%
EP-Online, 328 gelabeld
Dekking energielabels
47,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Nieuwkoop Lintbebouwing
Labelverdeling Nieuwkoop Lintbebouwing
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++3,7%12
A++2,1%7
A+2,1%7
A32,0%105
B18,6%61
C20,4%67
D7,6%25
E2,4%8
F3,7%12
G7,0%23
Totaal gelabeld100%328
Ter vergelijking: gemeente Nieuwkoop
Ter vergelijking: gemeente Nieuwkoop
LabelAandeelWoningen
A++++1,4%98
A+++5,1%343
A++1,1%75
A+3,1%209
A29,4%1.994
B17,0%1.155
C26,4%1.793
D8,6%584
E3,6%247
F2,2%146
G2,2%146
Totaal gelabeld100%6.790
Energielabels Nieuwkoop Lintbebouwing vergeleken met Nieuwkoop
LabelStavenNieuwkoop LintbebouwingNieuwkoop
A++++0,3%1,4%
A+++3,7%5,1%
A++2,1%1,1%
A+2,1%3,1%
A32,0%29,4%
B18,6%17,0%
C20,4%26,4%
D7,6%8,6%
E2,4%3,6%
F3,7%2,2%
G7,0%2,2%

Nieuwkoop Lintbebouwing Nieuwkoop

Deze verdeling gaat over de 47,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Nieuwkoop Lintbebouwing vergeleken met Nieuwkoop
BouwperiodeStavenNieuwkoop LintbebouwingNieuwkoop
vóór 194516,5%4,7%
1945–19649,1%14,1%
1965–19749,8%22,2%
1975–199117,1%27,1%
1992–200530,5%10,5%
2006–201412,5%11,8%
2015 en later4,6%9,6%

Nieuwkoop Lintbebouwing Nieuwkoop

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 30,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Nieuwkoop Lintbebouwing vergeleken met Nieuwkoop
WoningtypeStavenNieuwkoop LintbebouwingNieuwkoop
Vrijstaand52,4%17,8%
Twee-onder-een-kap16,2%15,5%
Hoekwoning1,8%11,8%
Tussenwoning8,2%37,9%
Appartement18,3%15,9%
Onbekend type3,0%1,1%

Nieuwkoop Lintbebouwing Nieuwkoop

CBS · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
CBS
Installaties
CBS
Opgesteld vermogen
CBS
Publieke laadpunten
5
9 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Kern Nieuwkoop

Alle buurten in Nieuwkoop

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.