Groenpeil

Vrouwenakker in Nieuwkoop

Buurt in wijk Kern Vrouwenakker, gemeente Nieuwkoop. 135 inwoners in 56 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 21 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 23,8% label A of B; in de hele gemeente is dat 57,9%.

Woningen
56
CBS 2025
Inwoners
135
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 501.000
CBS 2025, gemeente € 489.000
Koopwoningen
88,0%
CBS 2025
Label A of B
23,8%
EP-Online, 21 gelabeld
Dekking energielabels
37,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Vrouwenakker
Labelverdeling Vrouwenakker
LabelAandeelWoningen
A++4,8%1
A4,8%1
B14,3%3
C33,3%7
D23,8%5
E4,8%1
F9,5%2
G4,8%1
Totaal gelabeld100%21
Ter vergelijking: gemeente Nieuwkoop
Ter vergelijking: gemeente Nieuwkoop
LabelAandeelWoningen
A++++1,5%101
A+++5,3%364
A++1,2%80
A+3,0%206
A29,8%2.041
B17,1%1.176
C26,7%1.830
D8,0%546
E3,3%223
F2,1%143
G2,2%149
Totaal gelabeld100%6.859
Energielabels Vrouwenakker vergeleken met Nieuwkoop
LabelStavenVrouwenakkerNieuwkoop
A++++0,0%1,5%
A+++0,0%5,3%
A++4,8%1,2%
A+0,0%3,0%
A4,8%29,8%
B14,3%17,1%
C33,3%26,7%
D23,8%8,0%
E4,8%3,3%
F9,5%2,1%
G4,8%2,2%

Vrouwenakker Nieuwkoop

Deze verdeling gaat over de 37,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Vrouwenakker vergeleken met Nieuwkoop
BouwperiodeStavenVrouwenakkerNieuwkoop
vóór 194519,0%4,8%
1945–196414,3%14,6%
1965–197419,0%22,0%
1975–199142,9%26,8%
1992–20054,8%10,5%
2006–20140,0%11,7%
2015 en later0,0%9,6%

Vrouwenakker Nieuwkoop

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 42,9% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Vrouwenakker vergeleken met Nieuwkoop
WoningtypeStavenVrouwenakkerNieuwkoop
Vrijstaand42,9%17,9%
Twee-onder-een-kap47,6%15,2%
Hoekwoning4,8%12,1%
Tussenwoning0,0%37,8%
Appartement4,8%15,8%
Onbekend type0,0%1,1%

Vrouwenakker Nieuwkoop

CBS · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
–
CBS
Installaties
–
CBS
Opgesteld vermogen
–
CBS
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Alle buurten in Nieuwkoop

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.