Groenpeil

Dreven in Nissewaard

Buurt in wijk De Akkers, gemeente Nissewaard, postcodegebied 3204 en postcodegebied 3206. 1.370 inwoners in 644 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 429 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 78,6% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.

Woningen
644
CBS 2025
Inwoners
1.370
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 225.000
CBS 2025, gemeente € 308.000
Koopwoningen
30,0%
CBS 2025
Label A of B
78,6%
EP-Online, 429 gelabeld
Dekking energielabels
66,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Dreven
Labelverdeling Dreven
LabelAandeelWoningen
A+0,2%1
A45,5%195
B32,9%141
C19,6%84
D1,9%8
Totaal gelabeld100%429
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%655
A+++2,9%797
A++1,7%449
A+3,7%1.004
A28,3%7.692
B23,3%6.335
C27,4%7.449
D5,0%1.358
E2,2%606
F1,3%358
G1,8%481
Totaal gelabeld100%27.184
Energielabels Dreven vergeleken met Nissewaard
LabelStavenDrevenNissewaard
A++++0,0%2,4%
A+++0,0%2,9%
A++0,0%1,7%
A+0,2%3,7%
A45,5%28,3%
B32,9%23,3%
C19,6%27,4%
D1,9%5,0%
E0,0%2,2%
F0,0%1,3%
G0,0%1,8%

Dreven Nissewaard

Deze verdeling gaat over de 66,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Dreven vergeleken met Nissewaard
BouwperiodeStavenDrevenNissewaard
vóór 19450,0%1,9%
1945–19640,0%8,5%
1965–19740,0%13,5%
1975–199199,3%45,9%
1992–20050,7%13,6%
2006–20140,0%9,4%
2015 en later0,0%7,2%

Dreven Nissewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Eerste isolatie-eisen

Grootste groep in deze buurt: 99,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1975–1991.

Na de oliecrisis van 1973 werd isolatie stapsgewijs verplicht. Deze woningen hebben doorgaans een gevulde spouw en dubbel glas, maar naar huidige maatstaven een dunne laag, en het glas is inmiddels vaak aan vervanging toe. De radiatoren zijn berekend op 70 tot 80 graden aanvoerwater, wat een lage-temperatuurverwarming in de weg kan zitten. Landelijk heeft 56% label A of B en slechts 7% label D of lager; C is met 37% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Dreven vergeleken met Nissewaard
WoningtypeStavenDrevenNissewaard
Vrijstaand0,0%3,8%
Twee-onder-een-kap3,7%10,2%
Hoekwoning13,1%8,6%
Tussenwoning39,6%37,3%
Appartement43,6%39,8%
Onbekend type0,0%0,4%

Dreven Nissewaard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
28,0%
CBS 2024
Installaties
47
7,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
184 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
8
20 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk De Akkers

Alle buurten in Nissewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.