Groenpeil

Geervliet-Noordoost in Nissewaard

Buurt in wijk Geervliet, gemeente Nissewaard, postcodegebied 3211. 1.170 inwoners in 568 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 367 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 61,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,3%.

Woningen
568
CBS 2025
Inwoners
1.170
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 283.000
CBS 2025, gemeente € 308.000
Koopwoningen
60,0%
CBS 2025
Label A of B
61,0%
EP-Online, 367 gelabeld
Dekking energielabels
64,6%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Geervliet-Noordoost
Labelverdeling Geervliet-Noordoost
LabelAandeelWoningen
A+++3,0%11
A++8,4%31
A+14,2%52
A17,4%64
B18,0%66
C30,5%112
D5,2%19
E1,1%4
F1,9%7
G0,3%1
Totaal gelabeld100%367
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
Ter vergelijking: gemeente Nissewaard
LabelAandeelWoningen
A++++2,4%655
A+++2,9%797
A++1,7%449
A+3,7%1.004
A28,3%7.692
B23,3%6.335
C27,4%7.449
D5,0%1.358
E2,2%606
F1,3%358
G1,8%481
Totaal gelabeld100%27.184
Energielabels Geervliet-Noordoost vergeleken met Nissewaard
LabelStavenGeervliet-NoordoostNissewaard
A++++0,0%2,4%
A+++3,0%2,9%
A++8,4%1,7%
A+14,2%3,7%
A17,4%28,3%
B18,0%23,3%
C30,5%27,4%
D5,2%5,0%
E1,1%2,2%
F1,9%1,3%
G0,3%1,8%

Geervliet-Noordoost Nissewaard

Deze verdeling gaat over de 64,6% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Geervliet-Noordoost vergeleken met Nissewaard
BouwperiodeStavenGeervliet-NoordoostNissewaard
vóór 19451,1%1,9%
1945–196423,7%8,5%
1965–197458,0%13,5%
1975–199112,0%45,9%
1992–20055,2%13,6%
2006–20140,0%9,4%
2015 en later0,0%7,2%

Geervliet-Noordoost Nissewaard

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 58,0% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Geervliet-Noordoost vergeleken met Nissewaard
WoningtypeStavenGeervliet-NoordoostNissewaard
Vrijstaand3,5%3,8%
Twee-onder-een-kap15,3%10,2%
Hoekwoning21,3%8,6%
Tussenwoning56,1%37,3%
Appartement3,8%39,8%
Onbekend type0,0%0,4%

Geervliet-Noordoost Nissewaard

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
40,0%
CBS 2024
Installaties
173
30,5 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 40,1 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
589 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
5
12 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Geervliet

Alle buurten in Nissewaard

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.