Groenpeil

Oudwoude in Noardeast-Fryslân

Buurt in wijk Wijk 13 Noordwest, gemeente Noardeast-Fryslân, postcodegebied 9294. 640 inwoners in 257 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 147 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,0% label A of B; in de hele gemeente is dat 50,8%.

Woningen
257
CBS 2025
Inwoners
640
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 352.000
CBS 2025, gemeente € 294.000
Koopwoningen
77,0%
CBS 2025
Label A of B
51,0%
EP-Online, 147 gelabeld
Dekking energielabels
57,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Oudwoude
Labelverdeling Oudwoude
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%1
A++1,4%2
A+3,4%5
A24,5%36
B21,1%31
C26,5%39
D12,2%18
E2,0%3
F3,4%5
G4,8%7
Totaal gelabeld100%147
Ter vergelijking: gemeente Noardeast-Fryslân
Ter vergelijking: gemeente Noardeast-Fryslân
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%101
A+++1,7%214
A++2,3%283
A+2,9%359
A25,6%3.153
B17,4%2.140
C22,2%2.731
D9,4%1.153
E4,9%604
F4,3%533
G8,3%1.022
Totaal gelabeld100%12.293
Energielabels Oudwoude vergeleken met Noardeast-Fryslân
LabelStavenOudwoudeNoardeast-Fryslân
A++++0,7%0,8%
A+++0,0%1,7%
A++1,4%2,3%
A+3,4%2,9%
A24,5%25,6%
B21,1%17,4%
C26,5%22,2%
D12,2%9,4%
E2,0%4,9%
F3,4%4,3%
G4,8%8,3%

Oudwoude Noardeast-Fryslân

Deze verdeling gaat over de 57,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Oudwoude vergeleken met Noardeast-Fryslân
BouwperiodeStavenOudwoudeNoardeast-Fryslân
vóór 194522,4%21,1%
1945–19648,8%13,3%
1965–197420,4%23,1%
1975–199113,6%19,7%
1992–200527,2%10,6%
2006–20142,0%6,9%
2015 en later5,4%5,2%

Oudwoude Noardeast-Fryslân

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 27,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Oudwoude vergeleken met Noardeast-Fryslân
WoningtypeStavenOudwoudeNoardeast-Fryslân
Vrijstaand47,6%31,6%
Twee-onder-een-kap35,4%28,4%
Hoekwoning4,1%8,4%
Tussenwoning10,2%17,9%
Appartement0,0%11,5%
Onbekend type2,7%2,2%

Oudwoude Noardeast-Fryslân

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
60,0%
CBS 2024
Installaties
128
49,8 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
467 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Wijk 13 Noordwest

Alle buurten in Noardeast-Fryslân

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.