Groenpeil

Ternaard in Noardeast-Fryslân

Buurt in wijk Ternaard, gemeente Noardeast-Fryslân, postcodegebied 9145. 1.065 inwoners in 531 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 334 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 32,9% label A of B; in de hele gemeente is dat 51,9%.

Woningen
531
CBS 2025
Inwoners
1.065
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 224.000
CBS 2025, gemeente € 294.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
32,9%
EP-Online, 334 gelabeld
Dekking energielabels
62,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Ternaard
Labelverdeling Ternaard
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++1,5%5
A+0,9%3
A20,1%67
B10,2%34
C31,4%105
D13,8%46
E8,1%27
F3,9%13
G9,9%33
Totaal gelabeld100%334
Ter vergelijking: gemeente Noardeast-Fryslân
Ter vergelijking: gemeente Noardeast-Fryslân
LabelAandeelWoningen
A++++0,8%104
A+++1,8%227
A++2,3%286
A+3,2%389
A26,1%3.224
B17,6%2.171
C21,8%2.687
D9,1%1.128
E4,9%601
F4,3%525
G8,1%996
Totaal gelabeld100%12.338
Energielabels Ternaard vergeleken met Noardeast-Fryslân
LabelStavenTernaardNoardeast-Fryslân
A++++0,3%0,8%
A+++1,5%1,8%
A++0,0%2,3%
A+0,9%3,2%
A20,1%26,1%
B10,2%17,6%
C31,4%21,8%
D13,8%9,1%
E8,1%4,9%
F3,9%4,3%
G9,9%8,1%

Ternaard Noardeast-Fryslân

Deze verdeling gaat over de 62,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Ternaard vergeleken met Noardeast-Fryslân
BouwperiodeStavenTernaardNoardeast-Fryslân
vóór 194525,1%21,1%
1945–196412,3%13,2%
1965–197440,1%23,2%
1975–199110,2%19,6%
1992–20055,1%10,6%
2006–20146,6%6,9%
2015 en later0,6%5,3%

Ternaard Noardeast-Fryslân

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 40,1% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Ternaard vergeleken met Noardeast-Fryslân
WoningtypeStavenTernaardNoardeast-Fryslân
Vrijstaand30,8%31,5%
Twee-onder-een-kap28,7%27,8%
Hoekwoning5,1%8,9%
Tussenwoning12,9%17,8%
Appartement22,5%11,7%
Onbekend type0,0%2,2%

Ternaard Noardeast-Fryslân

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
44,0%
CBS 2024
Installaties
181
34,1 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 52,6 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
660 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk Ternaard

Alle buurten in Noardeast-Fryslân

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.