Groenpeil

Peize in Noordenveld

Buurt in wijk Wijk 06 Peize, gemeente Noordenveld, postcodegebied 9321. 4.360 inwoners in 1.988 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 1.076 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 59,1% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,0%.

Woningen
1.988
CBS 2025
Inwoners
4.360
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 415.000
CBS 2025, gemeente € 387.000
Koopwoningen
80,0%
CBS 2025
Label A of B
59,1%
EP-Online, 1.076 gelabeld
Dekking energielabels
54,1%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Peize
Labelverdeling Peize
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%8
A+++5,4%58
A++1,7%18
A+4,6%50
A32,1%345
B14,6%157
C23,5%253
D9,0%97
E4,0%43
F1,6%17
G2,8%30
Totaal gelabeld100%1.076
Ter vergelijking: gemeente Noordenveld
Ter vergelijking: gemeente Noordenveld
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%164
A+++3,1%266
A++1,3%109
A+2,1%184
A28,9%2.486
B17,8%1.530
C25,2%2.175
D9,2%791
E4,7%407
F2,9%249
G2,9%254
Totaal gelabeld100%8.615
Energielabels Peize vergeleken met Noordenveld
LabelStavenPeizeNoordenveld
A++++0,7%1,9%
A+++5,4%3,1%
A++1,7%1,3%
A+4,6%2,1%
A32,1%28,9%
B14,6%17,8%
C23,5%25,2%
D9,0%9,2%
E4,0%4,7%
F1,6%2,9%
G2,8%2,9%

Peize Noordenveld

Deze verdeling gaat over de 54,1% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Peize vergeleken met Noordenveld
BouwperiodeStavenPeizeNoordenveld
vóór 19456,8%8,8%
1945–196412,9%13,5%
1965–197422,5%26,3%
1975–199121,7%21,6%
1992–200521,3%17,4%
2006–20147,6%6,5%
2015 en later7,2%5,9%

Peize Noordenveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Groeikernen en flats

Grootste groep in deze buurt: 22,5% van de gelabelde woningen is gebouwd 1965–1974.

Galerijflats en rijenwoningen uit deze jaren hebben wél een spouw, maar die is bij oplevering zelden gevuld. Dat maakt na-isoleren relatief eenvoudig, en dat is op grote schaal gebeurd. Landelijk zit 45% van deze woningen op label A of B en 24% op D of lager; C is met 32% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Peize vergeleken met Noordenveld
WoningtypeStavenPeizeNoordenveld
Vrijstaand32,0%27,8%
Twee-onder-een-kap32,0%30,9%
Hoekwoning4,0%6,3%
Tussenwoning11,2%18,7%
Appartement20,9%15,4%
Onbekend type0,0%0,9%

Peize Noordenveld

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
62,0%
CBS 2024
Installaties
962
48,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
3.727 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
15
29 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 06 Peize

Alle buurten in Noordenveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.