Groenpeil

Verspreide huizen Veenhuizen in Noordenveld

Buurt in wijk Wijk 04 Norg, gemeente Noordenveld, postcodegebied 9341. 380 inwoners in 124 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 39 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 20,5% label A of B; in de hele gemeente is dat 55,0%.

Woningen
124
CBS 2025
Inwoners
380
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 385.000
CBS 2025, gemeente € 387.000
Koopwoningen
78,0%
CBS 2025
Label A of B
20,5%
EP-Online, 39 gelabeld
Dekking energielabels
31,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Veenhuizen
Labelverdeling Verspreide huizen Veenhuizen
LabelAandeelWoningen
A+2,6%1
A2,6%1
B15,4%6
C17,9%7
D17,9%7
E10,3%4
F15,4%6
G17,9%7
Totaal gelabeld100%39
Ter vergelijking: gemeente Noordenveld
Ter vergelijking: gemeente Noordenveld
LabelAandeelWoningen
A++++1,9%164
A+++3,1%266
A++1,3%109
A+2,1%184
A28,9%2.486
B17,8%1.530
C25,2%2.175
D9,2%791
E4,7%407
F2,9%249
G2,9%254
Totaal gelabeld100%8.615
Energielabels Verspreide huizen Veenhuizen vergeleken met Noordenveld
LabelStavenVerspreide huizen VeenhuizenNoordenveld
A++++0,0%1,9%
A+++0,0%3,1%
A++0,0%1,3%
A+2,6%2,1%
A2,6%28,9%
B15,4%17,8%
C17,9%25,2%
D17,9%9,2%
E10,3%4,7%
F15,4%2,9%
G17,9%2,9%

Verspreide huizen Veenhuizen Noordenveld

Deze verdeling gaat over de 31,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Veenhuizen vergeleken met Noordenveld
BouwperiodeStavenVerspreide huizen VeenhuizenNoordenveld
vóór 194543,6%8,8%
1945–196451,3%13,5%
1965–19740,0%26,3%
1975–19910,0%21,6%
1992–20055,1%17,4%
2006–20140,0%6,5%
2015 en later0,0%5,9%

Verspreide huizen Veenhuizen Noordenveld

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Wederopbouw

Grootste groep in deze buurt: 51,3% van de gelabelde woningen is gebouwd 1945–1964.

Er werd snel en sober gebouwd: dunne spouwmuren zonder isolatie, enkel glas en ongeïsoleerde daken. Veel van deze woningen zijn later na-geïsoleerd, en juist daardoor lopen de labels ver uiteen. Landelijk heeft 39% van deze woningen label D of lager en 35% label A of B; C is met 26% het meest voorkomende losse label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Veenhuizen vergeleken met Noordenveld
WoningtypeStavenVerspreide huizen VeenhuizenNoordenveld
Vrijstaand38,5%27,8%
Twee-onder-een-kap33,3%30,9%
Hoekwoning5,1%6,3%
Tussenwoning12,8%18,7%
Appartement10,3%15,4%
Onbekend type0,0%0,9%

Verspreide huizen Veenhuizen Noordenveld

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
42,0%
CBS 2024
Installaties
26
21,0 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 57,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
112 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
1 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 04 Norg

Alle buurten in Noordenveld

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.