Groenpeil

Creil-woonkern in Noordoostpolder

Buurt in wijk Wijk 10 Creil, gemeente Noordoostpolder, postcodegebied 8312. 1.120 inwoners in 475 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 301 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 70,3%.

Woningen
475
CBS 2025
Inwoners
1.120
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 313.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
69,0%
CBS 2025
Label A of B
79,7%
EP-Online, 301 gelabeld
Dekking energielabels
63,4%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Creil-woonkern
Labelverdeling Creil-woonkern
LabelAandeelWoningen
A++++1,3%4
A+++4,0%12
A++0,7%2
A+5,0%15
A45,5%137
B23,3%70
C12,3%37
D4,0%12
E2,7%8
F0,3%1
G1,0%3
Totaal gelabeld100%301
Ter vergelijking: gemeente Noordoostpolder
Ter vergelijking: gemeente Noordoostpolder
LabelAandeelWoningen
A++++1,8%244
A+++7,3%1.000
A++2,4%323
A+4,2%573
A35,7%4.871
B18,9%2.579
C18,8%2.567
D5,2%715
E3,3%449
F1,5%206
G0,9%121
Totaal gelabeld100%13.648
Energielabels Creil-woonkern vergeleken met Noordoostpolder
LabelStavenCreil-woonkernNoordoostpolder
A++++1,3%1,8%
A+++4,0%7,3%
A++0,7%2,4%
A+5,0%4,2%
A45,5%35,7%
B23,3%18,9%
C12,3%18,8%
D4,0%5,2%
E2,7%3,3%
F0,3%1,5%
G1,0%0,9%

Creil-woonkern Noordoostpolder

Deze verdeling gaat over de 63,4% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Creil-woonkern vergeleken met Noordoostpolder
BouwperiodeStavenCreil-woonkernNoordoostpolder
vóór 19450,0%0,5%
1945–196430,9%23,6%
1965–197417,3%17,6%
1975–19916,3%19,4%
1992–200533,2%15,9%
2006–20144,0%8,6%
2015 en later8,3%14,4%

Creil-woonkern Noordoostpolder

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Bouwbesluit en EPC

Grootste groep in deze buurt: 33,2% van de gelabelde woningen is gebouwd 1992–2005.

Met het Bouwbesluit (1992) en de energieprestatiecoëfficiënt (1995) werd de energieprestatie van nieuwbouw voor het eerst berekend en getoetst. Het verschil met de periode ervoor is groot: landelijk heeft 91% van deze woningen label A of B, en label A alleen al is goed voor 53%. Winst zit hier meestal niet meer in de schil, maar in de installatie en in zonnepanelen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Creil-woonkern vergeleken met Noordoostpolder
WoningtypeStavenCreil-woonkernNoordoostpolder
Vrijstaand14,3%14,1%
Twee-onder-een-kap30,9%22,0%
Hoekwoning9,6%10,4%
Tussenwoning38,2%36,6%
Appartement7,0%16,7%
Onbekend type0,0%0,2%

Creil-woonkern Noordoostpolder

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
55,0%
CBS 2024
Installaties
193
40,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
922 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
1
2 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 10 Creil

Alle buurten in Noordoostpolder

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.