Groenpeil

Luttelgeest-landelijk gebied in Noordoostpolder

Buurt in wijk Wijk 03 Luttelgeest, gemeente Noordoostpolder, postcodegebied 8315. 1.890 inwoners in 735 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 470 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 79,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 69,2%.

Woningen
735
CBS 2025
Inwoners
1.890
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 263.000
CBS 2025, gemeente € 340.000
Koopwoningen
33,0%
CBS 2025
Label A of B
79,4%
EP-Online, 470 gelabeld
Dekking energielabels
63,9%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Luttelgeest-landelijk gebied
Labelverdeling Luttelgeest-landelijk gebied
LabelAandeelWoningen
A++++3,4%16
A+++7,0%33
A++0,2%1
A35,3%166
B33,4%157
C5,3%25
D3,6%17
E6,0%28
F4,0%19
G1,7%8
Totaal gelabeld100%470
Ter vergelijking: gemeente Noordoostpolder
Ter vergelijking: gemeente Noordoostpolder
LabelAandeelWoningen
A++++1,7%236
A+++6,9%947
A++2,3%315
A+3,6%489
A35,7%4.918
B19,0%2.616
C19,2%2.642
D5,5%761
E3,6%489
F1,6%220
G0,9%128
Totaal gelabeld100%13.761
Energielabels Luttelgeest-landelijk gebied vergeleken met Noordoostpolder
LabelStavenLuttelgeest-landelijk gebiedNoordoostpolder
A++++3,4%1,7%
A+++7,0%6,9%
A++0,2%2,3%
A+0,0%3,6%
A35,3%35,7%
B33,4%19,0%
C5,3%19,2%
D3,6%5,5%
E6,0%3,6%
F4,0%1,6%
G1,7%0,9%

Luttelgeest-landelijk gebied Noordoostpolder

Deze verdeling gaat over de 63,9% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Luttelgeest-landelijk gebied vergeleken met Noordoostpolder
BouwperiodeStavenLuttelgeest-landelijk gebiedNoordoostpolder
vóór 19450,9%0,5%
1945–196422,8%24,0%
1965–19740,0%17,8%
1975–19910,6%19,7%
1992–20051,7%15,7%
2006–20140,4%8,5%
2015 en later73,6%13,8%

Luttelgeest-landelijk gebied Noordoostpolder

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Recente bouw

Grootste groep in deze buurt: 73,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2015 en later.

Deze woningen zijn gebouwd onder de laatste EPC-eisen en, sinds 2021, onder BENG. Zonnepanelen en een warmtepomp zijn eerder regel dan uitzondering, wat labels boven A oplevert: landelijk heeft 66% label A+ of hoger, met A+++ als meest voorkomende label.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Luttelgeest-landelijk gebied vergeleken met Noordoostpolder
WoningtypeStavenLuttelgeest-landelijk gebiedNoordoostpolder
Vrijstaand18,7%14,0%
Twee-onder-een-kap6,8%22,1%
Hoekwoning16,0%10,0%
Tussenwoning58,5%36,6%
Appartement0,0%17,1%
Onbekend type0,0%0,2%

Luttelgeest-landelijk gebied Noordoostpolder

CBS 2022 · DOT-NL 5 september 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
22,0%
CBS 2024
Installaties
64
8,7 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 48,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
459 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
2
4 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 5 september 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 5 september 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 03 Luttelgeest

Alle buurten in Noordoostpolder

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.