Groenpeil

Buitengebied De Zilk in Noordwijk

Buurt in wijk De Zilk, gemeente Noordwijk, postcodegebied 2191. 425 inwoners in 168 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 73 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 23,3% label A of B; in de hele gemeente is dat 62,8%.

Woningen
168
CBS 2025
Inwoners
425
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 572.000
CBS 2025, gemeente € 516.000
Koopwoningen
91,0%
CBS 2025
Label A of B
23,3%
EP-Online, 73 gelabeld
Dekking energielabels
43,5%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-09

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied De Zilk
Labelverdeling Buitengebied De Zilk
LabelAandeelWoningen
A++1,4%1
A+1,4%1
A13,7%10
B6,8%5
C30,1%22
D20,5%15
E11,0%8
F11,0%8
G4,1%3
Totaal gelabeld100%73
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%96
A+++7,8%1.103
A++1,6%231
A+2,8%391
A32,6%4.617
B17,3%2.440
C20,5%2.898
D7,4%1.041
E4,8%672
F2,4%338
G2,2%314
Totaal gelabeld100%14.141
Energielabels Buitengebied De Zilk vergeleken met Noordwijk
LabelStavenBuitengebied De ZilkNoordwijk
A++++0,0%0,7%
A+++0,0%7,8%
A++1,4%1,6%
A+1,4%2,8%
A13,7%32,6%
B6,8%17,3%
C30,1%20,5%
D20,5%7,4%
E11,0%4,8%
F11,0%2,4%
G4,1%2,2%

Buitengebied De Zilk Noordwijk

Deze verdeling gaat over de 43,5% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied De Zilk vergeleken met Noordwijk
BouwperiodeStavenBuitengebied De ZilkNoordwijk
vóór 194539,7%9,2%
1945–196426,0%12,7%
1965–19749,6%14,8%
1975–199115,1%22,4%
1992–20055,5%12,2%
2006–20144,1%17,0%
2015 en later0,0%11,7%

Buitengebied De Zilk Noordwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 39,7% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-09

Woningtype

Woningtypes Buitengebied De Zilk vergeleken met Noordwijk
WoningtypeStavenBuitengebied De ZilkNoordwijk
Vrijstaand54,8%8,3%
Twee-onder-een-kap35,6%13,4%
Hoekwoning5,5%7,7%
Tussenwoning4,1%30,5%
Appartement0,0%37,2%
Onbekend type0,0%3,0%

Buitengebied De Zilk Noordwijk

CBS 2022 · DOT-NL

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
51,0%
CBS 2024
Installaties
56
33,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
289 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
0
geen geregistreerde laadpunten in DOT-NL

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW).

Andere buurten in wijk De Zilk

Alle buurten in Noordwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.