Groenpeil

Buitengebied Noordwijk Noord in Noordwijk

Buurt in wijk Noordwijk Buitengebied, gemeente Noordwijk, postcodegebied 2202 en postcodegebied 2204. 620 inwoners in 173 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 363 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 58,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,1%.

Woningen
173
CBS 2025
Inwoners
620
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 654.000
CBS 2025, gemeente € 516.000
Koopwoningen
66,0%
CBS 2025
Label A of B
58,4%
EP-Online, 363 gelabeld
Dekking energielabels
100,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Buitengebied Noordwijk Noord
Labelverdeling Buitengebied Noordwijk Noord
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%1
A+++0,6%2
A++0,6%2
A+0,3%1
A16,8%61
B39,9%145
C24,5%89
D5,0%18
E6,6%24
F2,8%10
G2,8%10
Totaal gelabeld100%363
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%99
A+++8,0%1.133
A++1,7%244
A+3,4%474
A32,2%4.543
B17,1%2.414
C20,6%2.904
D7,2%1.018
E4,6%650
F2,4%339
G2,2%307
Totaal gelabeld100%14.125
Energielabels Buitengebied Noordwijk Noord vergeleken met Noordwijk
LabelStavenBuitengebied Noordwijk NoordNoordwijk
A++++0,3%0,7%
A+++0,6%8,0%
A++0,6%1,7%
A+0,3%3,4%
A16,8%32,2%
B39,9%17,1%
C24,5%20,6%
D5,0%7,2%
E6,6%4,6%
F2,8%2,4%
G2,8%2,2%

Buitengebied Noordwijk Noord Noordwijk

Deze verdeling gaat over de 100,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Buitengebied Noordwijk Noord vergeleken met Noordwijk
BouwperiodeStavenBuitengebied Noordwijk NoordNoordwijk
vóór 19451,4%9,3%
1945–19642,2%12,8%
1965–197412,1%14,8%
1975–19912,2%22,3%
1992–200525,1%12,2%
2006–201441,6%16,7%
2015 en later15,4%12,0%

Buitengebied Noordwijk Noord Noordwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 41,6% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Buitengebied Noordwijk Noord vergeleken met Noordwijk
WoningtypeStavenBuitengebied Noordwijk NoordNoordwijk
Vrijstaand23,4%8,3%
Twee-onder-een-kap1,1%13,2%
Hoekwoning0,3%7,9%
Tussenwoning0,3%30,5%
Appartement8,3%37,1%
Onbekend type66,7%3,0%

Buitengebied Noordwijk Noord Noordwijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
39,0%
CBS 2024
Installaties
30
17,3 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
177 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
17
32 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Noordwijk Buitengebied

Alle buurten in Noordwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.