Groenpeil

Dobbelmannduin in Noordwijk

Buurt in wijk Noordwijk Zee, gemeente Noordwijk, postcodegebied 2202. 545 inwoners in 255 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 151 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 40,4% label A of B; in de hele gemeente is dat 63,1%.

Woningen
255
CBS 2025
Inwoners
545
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 978.000
CBS 2025, gemeente € 516.000
Koopwoningen
87,0%
CBS 2025
Label A of B
40,4%
EP-Online, 151 gelabeld
Dekking energielabels
59,2%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Dobbelmannduin
Labelverdeling Dobbelmannduin
LabelAandeelWoningen
A+++2,0%3
A++1,3%2
A+2,6%4
A20,5%31
B13,9%21
C17,9%27
D11,9%18
E7,3%11
F9,9%15
G12,6%19
Totaal gelabeld100%151
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
Ter vergelijking: gemeente Noordwijk
LabelAandeelWoningen
A++++0,7%99
A+++8,0%1.133
A++1,7%244
A+3,4%474
A32,2%4.543
B17,1%2.414
C20,6%2.904
D7,2%1.018
E4,6%650
F2,4%339
G2,2%307
Totaal gelabeld100%14.125
Energielabels Dobbelmannduin vergeleken met Noordwijk
LabelStavenDobbelmannduinNoordwijk
A++++0,0%0,7%
A+++2,0%8,0%
A++1,3%1,7%
A+2,6%3,4%
A20,5%32,2%
B13,9%17,1%
C17,9%20,6%
D11,9%7,2%
E7,3%4,6%
F9,9%2,4%
G12,6%2,2%

Dobbelmannduin Noordwijk

Deze verdeling gaat over de 59,2% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Dobbelmannduin vergeleken met Noordwijk
BouwperiodeStavenDobbelmannduinNoordwijk
vóór 194531,8%9,3%
1945–196416,6%12,8%
1965–197414,6%14,8%
1975–19919,9%22,3%
1992–200517,9%12,2%
2006–20145,3%16,7%
2015 en later4,0%12,0%

Dobbelmannduin Noordwijk

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Vooroorlogse bouw

Grootste groep in deze buurt: 31,8% van de gelabelde woningen is gebouwd vóór 1945.

Muren uit deze tijd zijn meestal massief, zonder spouw, met houten vloeren en veel enkel glas. Na-isoleren kan daardoor alleen aan de binnen- of buitenkant, wat duurder en ingrijpender is dan spouwisolatie. Dat zie je terug in de labels: landelijk heeft de helft van de gelabelde woningen van vóór 1945 label D of lager, tegen een kwart label A of B. Bij een beschermd stadsgezicht gelden bovendien regels voor wat je aan de gevel mag veranderen.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Dobbelmannduin vergeleken met Noordwijk
WoningtypeStavenDobbelmannduinNoordwijk
Vrijstaand33,1%8,3%
Twee-onder-een-kap31,8%13,2%
Hoekwoning4,6%7,9%
Tussenwoning4,0%30,5%
Appartement25,2%37,1%
Onbekend type1,3%3,0%

Dobbelmannduin Noordwijk

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
34,0%
CBS 2024
Installaties
55
21,6 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,7 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
271 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
4
7 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Noordwijk Zee

Alle buurten in Noordwijk

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.