Groenpeil

Verspreide huizen Elspeet en omgeving in Nunspeet

Buurt in wijk Wijk 01 Elspeet-Vierhouten, gemeente Nunspeet, postcodegebied 8075. 1.585 inwoners in 540 woningen (Centraal Bureau voor de Statistiek, CBS 2025). Van de 232 gelabelde woningen (EP-Online, het labelregister van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland, RVO) heeft 51,7% label A of B; in de hele gemeente is dat 60,1%.

Woningen
540
CBS 2025
Inwoners
1.585
CBS 2025
Gemiddelde woningwaarde (WOZ)
€ 612.000
CBS 2025, gemeente € 451.000
Koopwoningen
83,0%
CBS 2025
Label A of B
51,7%
EP-Online, 232 gelabeld
Dekking energielabels
43,0%
woningen met geregistreerd label

EP-Online · bestand 2026-11

Energielabels

Labelverdeling Verspreide huizen Elspeet en omgeving
Labelverdeling Verspreide huizen Elspeet en omgeving
LabelAandeelWoningen
A+++2,2%5
A++2,2%5
A+2,2%5
A30,6%71
B14,7%34
C16,4%38
D7,8%18
E5,2%12
F6,0%14
G12,9%30
Totaal gelabeld100%232
Ter vergelijking: gemeente Nunspeet
Ter vergelijking: gemeente Nunspeet
LabelAandeelWoningen
A++++0,3%27
A+++5,3%420
A++3,1%249
A+2,7%213
A32,7%2.586
B15,9%1.260
C25,0%1.978
D6,5%511
E3,6%287
F2,1%163
G2,7%217
Totaal gelabeld100%7.911
Energielabels Verspreide huizen Elspeet en omgeving vergeleken met Nunspeet
LabelStavenVerspreide huizen Elspeet en omgevingNunspeet
A++++0,0%0,3%
A+++2,2%5,3%
A++2,2%3,1%
A+2,2%2,7%
A30,6%32,7%
B14,7%15,9%
C16,4%25,0%
D7,8%6,5%
E5,2%3,6%
F6,0%2,1%
G12,9%2,7%

Verspreide huizen Elspeet en omgeving Nunspeet

Deze verdeling gaat over de 43,0% van de woningen in deze buurt die een geregistreerd label heeft. Een label beschrijft de woning zoals die er op de opnamedatum bij stond, niet hoeveel energie de bewoners verbruiken.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Bouwjaar

Bouwperiodes Verspreide huizen Elspeet en omgeving vergeleken met Nunspeet
BouwperiodeStavenVerspreide huizen Elspeet en omgevingNunspeet
vóór 194515,9%6,5%
1945–196416,4%12,0%
1965–197410,8%20,4%
1975–199115,5%21,9%
1992–200519,0%10,5%
2006–201419,8%10,4%
2015 en later2,6%18,3%

Verspreide huizen Elspeet en omgeving Nunspeet

Bouwjaren zijn bekend van de woningen met een geregistreerd label.

Aangescherpte EPC

Grootste groep in deze buurt: 19,8% van de gelabelde woningen is gebouwd 2006–2014.

De EPC-eis werd in stappen verlaagd, met betere isolatie en vaak gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning als gevolg. Landelijk heeft 97% van deze woningen label A of B, en 79% precies label A. Verder verduurzamen betekent hier vrijwel altijd opwekken in plaats van isoleren.

Gelabelde woningen · EP-Online 2026-11

Woningtype

Woningtypes Verspreide huizen Elspeet en omgeving vergeleken met Nunspeet
WoningtypeStavenVerspreide huizen Elspeet en omgevingNunspeet
Vrijstaand66,8%19,1%
Twee-onder-een-kap24,1%21,6%
Hoekwoning3,0%9,8%
Tussenwoning3,9%24,6%
Appartement0,9%16,8%
Onbekend type1,3%8,1%

Verspreide huizen Elspeet en omgeving Nunspeet

CBS 2022 · DOT-NL 2 november 2026

Zonnepanelen en laadpunten

Woningen met zonnepanelen
49,0%
CBS 2024
Installaties
186
34,4 per 100 woningen (CBS 2022); gemeente 38,0 (CBS 2025)
Opgesteld vermogen
1.099 kW
CBS 2022
Publieke laadpunten
6
18 aansluitingen, waarvan 0 snelladers; DOT-NL 2 november 2026

Zonnestroom: CBS Zonnestroom woningen, peiljaar 2022; aandeel woningen met zonnepanelen: CBS 2024. Laadpunten: DOT-NL, het landelijke laadpuntenregister van het Nationaal Dataportaal Wegverkeer (NDW), stand 2 november 2026.

Andere buurten in wijk Wijk 01 Elspeet-Vierhouten

Alle buurten in Nunspeet

Wat kan ik aan mijn woning doen?

Vul een adres in voor het geregistreerde label en bouwjaar, met generieke stappen per bouwperiode en woningtype. Het adres wordt niet opgeslagen.

Bronnen en peildatum

Cijfers zijn aggregaties per gebied; afronding kan optellen tot iets anders dan 100%. Zie de methode voor definities, dekking en beperkingen.